Архив новин

08.06.2017 року відбулась робоча нарада голови Васильківської районної ради Наталією Баласинович  з керівниками дошкільних закладів та навчально-виховних комплексів. Крім загальних питань оздоровлення дітей під час літнього періоду, харчування, техніки безпеки розглядались питання оплати праці вихователів, проходження медичних оглядів, питання роботи садочків в літній період. Окремо разом з педагогами обговорювали перспективи функціонування чергових груп в дошкільних навчальних закладах.

 

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) "Дружба" Ксаверівської сільської ради.

Звіт керівника в дошкільному навчальному закладі Весняночка" смт Калинівка, Стасюк Катерини Володимирівни. Робота завідувача дитячого садка визнана задовільною.

Світ барвистий, веселковий 
Різно-різно кольоровий, 
Мов народжений красою, 
Наче скроплений росою, 
В чистих барвах, як обнова, - 
Вся планета кольорова. 
І на цій планеті діти 
В мирі й дружбі хочуть жити!

День захисту дітей в ДНЗ "Ромашка" смт Глеваха.

Святкування Дня захисту дітей в дошкільному закладі "Весняночка"смт Калинівка.

На завершення навчального року в ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради для дітей старших груп були організовані туристичні походи, під девізом «Люби і знай свій рідний край». Під час походів діти знайомилися з мальовничими куточками рідного селища.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускне с вято в дошкільному навчальному закладі "Весняночка" Калинівської селищної ради.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі "Струмочок" с-ща Зелений Бір.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі "Ромашка" смт Глеваха.

 Цьогорічний випускний в дитсадочку "Золотий ключик" смт Калинівка відбувся в стилі світського телешоу. Чарівні випускниці та елегантні випускники занурились у дивовижний світ зіркового життя: вони пройшли червоною доріжкою під спалахи фотокамер та гучні оплески гостей свята, давали інтерв'ю та дивували усіх чудовими танцями і душевними піснями. Без уваги не залишився ніхто - дітки отримали дипломи випускників дитячого садка та чудові подарунки, прцівники закладу - привітання і слова подяки, а батьки та гості свята щирі позитивні емоції і незабутні враження.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускне свято старших дошкільнят  в Здорівському НВК.

24.05.2017р. в дошкільному закладі "Золоті зернята" cмт Глеваха відбулося випускне свято у стилі церімонії нагородження премією Оскар. У номінації "Кращій музично-розважальний фільм" перемогли вихованці старшої групи "Дзвіночок", які представили свій фільм "Дитинство моє веселкове". 
Свято пройшло у теплій, дружній обстановці. Нестандартне оформлення, новий сучасний музичний матеріал, ігри - все сприяло успішному проведенню церемонії. 36 випускників до школи готові, всі отримали свого маленького Оскара, подарунки. На згадку залишили на алеї зірок оттиски своїх долоньок та за традицією випустили в небо кульки бажань. Щасливої дороги!!!

Фото у розділі Фотогалерея.

До вихованців дитячого садочку «Данилко» 28.04.2017 року, в рамках проведення Тижня безпеки  дитини, завітала інспектор у справах дітей дитячої кімнати міліції м. Василькова Наталія  Загородня. Дітвора із задоволенням прослухала міні-лекцію, яку прочитала Наталія. Під час лекції вона розповіла дітям про те, як потрібно поводити себе вдома, коли залишаєшся  без нагляду дорослих, на вулиці, коли підходять незнайомі люди та пропонують якісь послуги. Також Наталія розповіла дітям про правила поведінки влітку на майданчиках та біля водоймищ. Провели ряд ігор, зокрема гра "Сам у дома", "Незнайомець біля дитячого садочку". Наприкінці, діти із задоволенням відповідали на запитання інспектора та самі задавали їх. Дуже вразив малят поліцейський жетон та форма інспектора. Інспектор пообіцяла завітати наступного разу та запитати у дітей, як виконували  вони правила поведінки.

В ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради  розпочалися заходи відповідно до розробленого плану проведення  «Тижня безпеки дитини». Педагоги провели з дітьми різні форми роботи з безпеки життєдіяльності. Засвоєні знання дошкільники висвітлили в своїх творчих роботах з малювання та аплікації. Найкращим сюрпризом для малюків була зустріч з місцевим підрозділом Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Працівник підрозділу продемонстрували дітям свою оперативність, вміння, майстерність під виконання своїх обов’язків при пожежі. А дошкільники в свою чергу продемонстрували практичний тренінг евакуації з приміщення ДНЗ згідно плану за сигналом «Увага всі!». На згадку про зустріч діти подарували працівникам підрозділу свої творчі роботи.

            Адміністрація ДНЗ вдячна за співпрацю начальнику підрозділу служби Корнієнко М.А. та  батькам вихованців  Усенку О.Ю. та  Гаману О.А.

           Фото у розділі Фотогалерея.

26 квітня 2017 року на базі ДНЗ "Ромашка" Глевахівської селищної ради відбувся семінар-практикум для  інструкторів з фізкультури  та вихователів ДНЗ та НВК з теми:: «Використання нестандартного обладнання під час фізкультурно-оздоровчої роботи роботи з дітьми дошкільного віку».

Детальніше у розділі Методична діяльність.

Відповідно до Законів України "Про благоустрій населених пунктів", «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 березня 2010 року № 777-р "Деякі питання проведення щорічної акції "За чисте довкілля" та дня благоустрою територій населених пунктів", розпорядження Київської обласної державної адміністрації від 10.03.2016 року № 95 "Про проведення в Київській області двомісячника благоустрою населених пунктів", розпорядження Васильківської районної державної адміністрації від 13.03.2017 року №132 «Про проведення у Васильківському районі Київської області двомісячника благоустрою населених пунктів», наказу по відділу освіти Васильківської райдержадміністрації та з метою приведення до належного стану територій навчальних закладів Васильківського району в дошкільному закладі "Весняночка" смт.Калинівка відбулися заходи по благоустрою території дитсадка. Було приведено у належний стан територію ДНЗ: дитячі майданчики пофарбовані, дерева обрізані, сміття прибране та вивезено.

19 квітня 2017\ року на базі дошкільного навчального закладу "Золоті зернята" Глевахівської селищної ради відбулася нарада для молодих та малодосвідчених керівників ДНЗ Васильківського рйону з питання "Контрольно-аналітична діяльність керівника ДНЗ".

Нараду підготували та провели методист раймсетодкабінету Іліч О.Г. та завідувач  ДНЗ "Золоті зернята" Глевахівської селищної ради Федосєєнко Г.І.

У рамках районної виставки „Освіта Васильківщини - 2017” відбулося підведення підсумків конкурсу-огляду міні-музеїв дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів Васильківського району.

Детальніше у розділі Методична діяльність, Фотогалерея.

 

 

11.04.2017 р. на базі ДНЗ (дитячий садок) «Весняночка» Калинівської селищної ради було проведено методичне об’єднання  педпрацівників ДНЗ та НВК з теми "Творче спрямування діяльності педагогів ДНЗ та НВК району на успішну реалізацію Базового компонента дошкільної освіти" у рамках районної виставки „Освіта Васильківщини - 2017”. 

 Детальніше у розділі Методична діяльність, Фотогалерея.

В ДНЗ (ясла–садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради  завершився конкурс  «Цікава математика» на найкращу дидактичну гру з логіко–математичного розвитку.

Всі педагоги закладу були активними учасниками цього заходу. Найкращі розробки дидактичних ігор будуть представлені на районній виставці «Освіта Васильківщини – 2017».

Фото у розділі Фотогалерея.

30 березня 2017 року діти старших груп ДНЗ (ясла-садок) "Ромашка" Глевахівської селищної ради відвідали завод хлібобулочних виробів "Кулиничі". На заводі дітям показали процес виготовлення хлібу та почастували свіжою випічкою. Створюючи свою продукцію працівники підприємства вкладають в неї тепло своїх сердець і нескінченну доброту та вірять, що разом з своєю продукцією всі отримують частинку любові і світла, всього того що важливо і дорого кожному.  

Фото у розділі Фотогалерея.

23 березня 2017 року на базі ДНЗ "Сонечко" Дослідницької селищної ради відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Навчання елементів грамоти – важливий аспект мовленнєвої готовності дітей до школи».

Детальніше у розділі Методична діяльність.

 

16 березня 2017 року на базі ДНЗ (ясла-садок) „Весняночка" смт. Калинівка відбувся семінар-практикум з проблеми: "Соціальна та фінансова освіта дошкільників як складова людської культури".

Детальніше у розділі Методична діяльність.

.Дуже чутливим та зворушливим вийшло свято весни і мами у старшій групі дошкільного закладу "Золоті зернята" смт. Глеваха. "Мова" душі завжди зрозуміла і малятам і дорослим. Глядачі то плакали то сміялись. Сама назва говорить за себе: "Як янголята мам вибирали".

Фото у розділі Фотогалерея, відео свята можна переглянути ТУТ.

 

Цікаві свята відбулися в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Сонечко" Дослідницької селищної ради: у молодшій групі - "Як вовк мамою став", у середній групі - "Квітка здійснення бажань", у старшій групі - "Весня прийшла - квітка щасті розквітла".

Фото у розділі Фотогалерея.

Цікаве, і, справді, зворушливе до сліз, відбулось свято 8 березня у дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке. Особливо матусям сподобався сюрпризний "Вітальний танок", в якому вони прийняли безпосередню участь. Справжній захват був у батьків від "Кришталевого вальсу" та "Таночку хлопчиків на стільчиках", але справжнє враження справила на всіх "Балада про маму" та пісня "Молитва за маму", яку всі присутні дивились та слухали, не стримуючи сліз. Свято супроводжувалось показом відеокліпів та музичних презентацій, які дуже доповнили свято і створили хороший настрій. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Весна починається з свята,

Чудового свята жінок.

Вас першими вітає

Дитячий наш садок.

Мам вітали діти дошкільного навчального закладу "Казочка" смт Гребінки.

 Скільки теплихі лагідних слів почули матусі від своїх діток в дитсадочку "Золотий ключик" Калинівської селищної ради.Щирі сьози, почуття безмежної материнської любові і ніжності переповнювали кожного.  

Фото у розділі Фотогалерея.

У повітрі запахло весною, радістю і ще чимось таким дивовижно ніжним і надзвичайним, що хочеться на вулицю, на природу. І серце стрибає від радості, від щастя, бо все в природі оживає, Що може бути чарівнішим, ніж пробудження природи! Набухають бруньки, з’являються липкі зелені листочки, вистромлюються з землі перші квіти – а це така радість, таке щастя! А яке небо! Небо несказанно чисте, синє-синє, а в ньому летять і летять пташки. Вони повертаються з вирію додому і своїм співом звеселяють землю. Все живе радіє весні. І ці одвічні, але кожної весни оновлені почуття, здіймають тебе над буденним світом і несуть у чарівний і дивовижний світ казки. 
З приходом весни дитсадочок "Золотий ключик" Калинівської селищної ради змінив своє вбрання: розцвіли чарівні квіти, повсюди пурхають метелики, ластівки ...

Фото у розділі Фотогалерея.

 Під час святкування Весняного свята в ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради було проведено конкурс «Моя мама - модельєр» (дитячий одяг з покидькового матеріалу).

З великим натхненням і любов’ю мами зробили, а малята продемонстрували цікавий, різноманітний одяг. Під час підготовки до конкурсу мами-майстрині проявили свою творчість, фантазію, креативні здібності. Глядачі в захопленні спостерігали за демонстрацією одягу маленьких моделей, відкрито і прозоро вибирали переможців. За участь у конкурсі дорослі та діти отримали грамоти та сувенірні медалі.

 

Фото у розділі Фотогалерея.

02-03 березня 2017 року в дошкільному закладі (ясла-садок) "Струмочок" с.-ща Зелений Бір відбулися свята присвячені весні і любим мамам.

Діти  старшої групи здивували присутніх, "Хором рук". А малята показали мамам, які вони гарні помічники.

Фото у розділі Фотогалерея.

Веселі проводи зими влаштували вихователі дітям групи раннього віку дошкільного закладу "Казочка" смт. Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

Із задоволенням працюють малята дошкільного начального закладу "Казочка" смт Гребінки, висаджуючи цибулю та ще й примовляють:

Срібна в неї кожушина,
Всім відома цибулина,
Бо вона у стравах всюди
Береже нас від застуди.

 

З метою дотримання державного контролю за діяльністю дошкільного навчального закладу (дитячий садок) «Данилко» Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області, визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня та забезпечення надання якісної освіти відповідно до наказу № 77 від 02 березня 2017 року відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації надано (дошкільному навчальному закладу (дитячий садок) «Данилко» Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області) аргументований висновок щодо результатів атестаційної експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації для підвищення якості надання освітніх послуг населенню, на підставі висновку та рекомендацій щодо здійснення освітніх послуг, що надаються навчальним закладом, визнано дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Данилко» Данилівської сільської ради Васильківського району Київської області атестованим.

Презентація дошкільного навчального закладу "Данилко" с. Данилівка.
Презентация1.pdf
Adobe Acrobat Document 7.2 MB

16.02.201року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Казочка" Гребінківської селищної ради відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Використання соціо-ігрової технології через герменевтичний підхід в навчально-виховному процесі в ДНЗ».

Детальніше у розділі Методична діяльність.

 

В народі Стрітення вважають святом зустрічі зими з весною. У лютому, кажуть, що зима йде на мороз, а сонце на літо. На Стрітення зима з весною змагається, і котра з них переможе, та буде до кінця місяця господарювати.

Весело пройшло свято Стрітення в дошкільному закладі "Ромашка" смт Глеваха.

 

 

 

15 лютого цікаво було організовано і проведено в ДНЗ (ясласадок) «Дзвіночок» смт Гребінки розвагу «З Зимою прощаємось, Весну зустрічаємо» Діти не тільки мали змогу ознайомитися з українськими народними традиціями на свято Стрітення, а й побачити, як «народжуються» з тіста жайворонки і поласувати ними.

Фото у розділі Фотогалерея.

У відповідності до Положення про районний методичний кабінет, затвердженого МОН України від 08.12.2008р. №1119, листа МОН України від  03.02.2014  №1/9-83  про впровадження у навчально-виховний процес дошкільних навчальних закладів популярного напряму навчально-виховної діяльності – музейної  педагогіки, листа  МОН України від 22 травня 2015 року № 1/9-255 «Про перегляд підходів з організації діяльності музеїв історичного профілю», наказу по відділу освіти від 01.02.2017р. №33, плану роботи районного методичного кабінету відділу освіти Васильківської райдержадміністрації на 2016-2017 навчальний рік та з метою популяризації музейної педагогіки як інноваційної технології у сфері особистісного виховання дітей дошкільного віку, з 20 по 27 березня 2017 року буде проведено ІІ етап (районний) конкурсу-огляду міні-музеїв дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів.

 

Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2017  рік з 1 лютого по 31 травня 2017 року проводитиметься Всеукраїнський фестиваль-огляд  кращого досвіду з організації просвіти батьків вихованців дошкільних навчальних закладів/ навчально-виховних комплексів «Джерело батьківських знань». Фестиваль буде організовано з метою активізації просвітницької роботи з батьками у питаннях формування їхньої психолого-педагогічної та юридичної компетенції (лист МОН України від 13.01.2017 №1/9-8).

Запрошуємо педагогів дошкільних навчальних закладів (навчально-виховних комплексів) різних типів і форм власності прийняти участь у фестивалі-огляді.

В ДНЗ (ясла–садок) «Дзвіночок» смт Гребінки відбувся ремонт музичної зали. Діти та працівники дякують селищному голові Збаращенко Н.С. за сприяння та допомогу в оновленні музичної зали і батькам, які брали  активну участь у реконструкції зали: група «Паровозик»-Михайлюку О.П., Муренко М.В., Козьолу Р.В., група «Ріпка» - Васільєву І.М., група «Світлиця» - Дубовику Р.В., Пилипенко О.С., група «Сонечко» - Овчару І.О., Волостнову В,В, група «Мальва» - Парфьонову М.М., Устінову О.М., група «Жар – птиця» - Ковалю В.В., Марчуку В.І., Малоземову М.О., Жегуліну А.В.

Весела прогулянка в ДНЗ (ясла–садок) «Дзвіночок» смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.  

Новорічний цирк завітав до малят у дошкільний навчальний заклад "Золоті зернята" смт Глеваха: клоун Кльопа, Снігуронька, дрисувальниця із голубками, веселі киці, ковбої, ведмеді на велосипедах, клоуни-жонглери, факір з східними красунями, силачі.

Малята дуже засмутилися коли з’ясувалося, що Кльопа з’їв усі цукерки. Але Дід Мороз приготував нові солодкі подарунки для дітей.

Фото у розділі Фотогалерея.

Відео свят: старша група 

молодша група

Весело пройшли новорічні свята в ДНЗ (ясла-садок) "Золотий ключик" смт Калинівка.

Новорічне свято "Попелюшка" в дошкільному навчальному закладі "Сонечко" смт Дослідницьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

На новорічне свято в дошкільний навчальний заклад "Дружба" с. Ксаверівка завітали батьки і гості. Всі діти отримали солодкі подарунки від Діда Мороза (сільського голови Скорук Г.С.).

 

.

Новорічні свята в дошкільному навчальному закладі "Дюймовочка" с. Плесецьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

Новорічні свята в дошкільному навчальному закладі "Дзвіночок" смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

Святкування Дня Святого Миколая у дошкільному навчальному закладі "Золотий ключик" смт Калинівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

Святий Миколай завітав до малят у дитячий садочок "Ромашка" cмт. Глеваха.

Фото у розділі Фотогалерея.

До дітей дошкільного навчального закладу "Дюймовочка" с. Плесецьке завітав Святий Миколай з подарунками.

 30-річний ювілей відсвяткував сьогодні ДНЗ «Весняночка» cмт. Калинівка.

    На врочисте святкування ювілею завітали селищний голова Юлія Олексенко, голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, начальник відділу освіти Васильківської РДА Ірина Гейко, методист з дошкільної освіти Оксана Іліч та інші. Зі словами подяки за таку нелегку та відповідальну працю вони звернулися до колективу дитячого садочка й побажали їм здоров`я та успіхів, наснаги, професійних досягнень і глибокої поваги.

Фото у розділі Фотогалерея.

07.12.2016р.  на базі ДНЗ (ясла-садок) «Дюймовочка» Плесецької сільської ради вібувся семінар-практикум для музичних керівників ДНЗ та НВК з теми: "Розвиток співочих навичок у дошкільників під час розспівування на музичному занятті".

Детальніше у розділі Методична діяльність. 

 

24.11.2016р. на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Дзвіночок" смт Гребінки відбувся семінар-практикум для вихователів старших груп ДНЗ та НВК з теми: «Підвищення результативності логіко-математичного розвитку дітей старшого дошкільного віку шляхом впровадження інноваційних технологій». 

Детальніше у розділі Методична діяльність.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

«Інститут модернізації змісту освіти» надає такі роз’яснення щодо проведення новорічних свят в ДНЗ України.

У своїй діяльності дошкільні навчальні заклади мають спиратися на чинні законодавчі акти, інші нормативно-правові, інструктивні документи, що регулюють функціонування установ та організацію освітньої процесу з дітьми дошкільного віку. Зокрема, відповідно до чинного законодавства про працю   (ст. 73 Кодексу законів про працю України), Указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів свято Нового року віднесено до переліку загальнонаціональних. Воно офіційно відзначається в Україні, тому й святкування його у дошкільних навчальних закладах є цілком правомірним. Чинні комплексні програми розвитку, виховання та навчання дітей раннього і дошкільного віку серед розмаїття тематичних дитячих розваг і свят також пропонують для проведення і Новорічне свято. Ніяких інструкцій МОН України щодо скасування відзначення Нового року у дошкільних закладах не готувалося і не надсилалося в регіони. У департаменті загальної середньої та дошкільної освіти МОН України було підготовлено і оприлюднено лист «Щодо організації роботи дошкільних навчальних закладів по ознайомленню дітей із народними традиціями, святами та обрядами» від 20.10.2016 № 1/9-561, де йдеться про значення саме народних свят і традицій в освітній роботі з малюками, подано орієнтовний перелік народних календарних сезонно-обрядових і християнських свят, до ознайомлення з якими можна долучати дошкільників, та основні рекомендації щодо цього. Проте у зазначеному листі святкування Нового року не коментується.

Із огляду на зазначене вище,  будь-які заборони святкувань Нового року в дошкільних закладах не мають підстав. Водночас, є право дошкільного закладу рішенням педагогічної ради (колегіального органу управління) за погодженням із батьківською громадськістю закладу та з урахуванням обраної цим закладом освітньої програми, специфіки регіону, віку дітей самостійно визначити перелік свят для ознайомлення дітей кожної вікової категорії. Під час підготовки та проведення новорічних свят потрібно враховувати особливості національного складу вікових груп дошкільників, світські та народні традиції відзначення  циклу різдвяно-новорічних свят у різних регіонах України, запити батьків вихованців, інтереси дітей, можливості закладу. Це свято може бути проведене як карнавал, концерт, вистава, тематична розвага у світському, фантастично-казковому, народному стилі (вирішує колектив педагогів і батьків) із залученням дітей, фахівців закладу, батьків або професійних артистів для виконання ролей різних казкових/ літературних/ міфічних героїв. Доречно долучати дітей і батьків до участі у прикрашанні музичної зали, групи, загальних приміщень, ділянок дошкільного закладу, підготовки новорічних костюмів, атрибутів для вистав тощо. Це сприятиме активізації батьківської громади, забезпечить безпосередню участь членів родини у житті малюка в умовах дитячого садка, допоможе налагодити ефективну взаємодію у тріаді «батьки-діти-педагоги» і уникнути протиріч та непорозумінь.

 

04 листопада 2016 р. на базі ДНЗ (ясла-садок) "Золоті зеронята" смт Глеваха відбувся районний семінар-практикум для музичних керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів з теми: "Сучасне дитяче свято: педагогічний аспект".

Детальніше у розділі Методична діяльність, Фотогалерея.

Відео свята "Осінь - радісна пора" в молодшій групі 

https://www.youtube.com/watch?v=GcsY8ztuYFY

https://www.youtube.com/watch?v=YnSfHrWwxW8

Відео свята "Проводи журавлика" в старшій групі: 

https://www.youtube.com/watch?v=GFMA6cWS7Rs

https://www.youtube.com/watch?v=9U1kfCkoX2o 

Цікаво відбулося осіннє свято "Вулик" в середній групі дошкільного навчального закладу "Сонечко" смт Дослідницьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

"Свято парасольки" відбулося в старшій групі дошкільного закладу "Сонечко" смт Дослідницьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

В дошкільному навчальному закладі "Дружба" с. Ксаверівка відбулося свято Осені під час якого малята отримали багато радості та задоволення.

Фото у розділі Фотогалерея.

Нове обладнання на ігровий майданчик отримали дошкільнята дошкільного навчального закладу "Дружба" від Ксаверівського сільського голови Скорук Григорія Степановича.

Фото у розділі Фотогалерея.

Веселі осінні свята відбулися в дошкільному закладі "Дюймовочка" с.Плесецьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

В дошкільному навчальному закладі "Золоті зернята" смт Глеваха пройшло свято Осені.

Фото у розділі Фотогалерея.

 2-3 листопада 2016р. в ДНЗ(ясла-садок) "Струмочок" с-ща Зелений Бір пройшли осінні свята.

Фото у розділі Фотогалерея.

Шановні колеги! Пропоную ознайомитись з актуальними статтями на порталі Педрада:

Належно приймаємо благодійну допомогу навчальному закладу у вигляді товарів

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/article/204-nalejno-priymamo-blagodynu-dopomogu-navchalnomu-zakladu-u-viglyad-tovarv

Мийні та дезінфекційні засоби як благодійна допомога від батьків

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/article/238-qqq-16-m10-28-10-2016-miyn-ta-deznfektsyn-zasobi-yak-blagodyna-dopomoga-vd-batkv

Екскурсія до пожежної частини дітей старшої групи дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Казочка" смт Гребінки. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Питання щодо проходження сестрами медичними атестації врегульовано нормами Положення про атестацію молодших спеціалістів з медичною освітою, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.11.2007 № 742 (далі — Положення).

Основним завданням атестації молодших спеціалістів з медичною освітою є визначення обсягу знань, практичних навиків, ступеня володіння ними, застосування в професійній діяльності, своєчасного підвищення кваліфікації фахівців та вирішення питань щодо подальшого їх використання (п. 1.2 Положення).

З огляду на пункт 1.3 Положення проходження атестації на присвоєння чи підтвердження кваліфікаційної категорії є правом сестри медичної, а не обов’язком. Слід ураховувати: що вища кваліфікаційна категорія, то вища оплата праці.

Оплату праці медичних працівників державних та комунальних закладів освіти здійснюють відповідно до умов оплати праці аналогічних працівників закладів охорони здоров’я, а саме на підставі Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 05.10.2005 № 308/519 (далі — Умови).

Так, підпунктом 2.2.8 пункту 2.2 Умов визначені тарифні розряди (т. р.) посад фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою, які присвоюють за результатами атестації, а саме: спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії — 9 т. р.

спеціаліст першої кваліфікаційної категорії — 8 т. р.

спеціаліст другої кваліфікаційної категорії — 7 т. р.

спеціаліст — 6 т. р.

Згідно з абзацом 6 підпункту 2.4.1 пункту 2.4 Умов виплата заробітної плати з урахуванням підвищення посадового окладу за наявності кваліфікаційної категорії проводиться працівникам протягом п’яти років з дня затвердження наказом органу (закладу) охорони здоров’я рішення атестаційної комісії про її присвоєння (підтвердження).

Особам, які бажають пройти атестацію на присвоєння (підтвердження) кваліфікаційної категорії і своєчасно подали необхідні документи в атестаційну комісію (не пізніше як за два місяці до закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації (пере­атестації), указана виплата проводиться до винесення рішення атестаційної комісії про її підвищення (підтвердження) або відміну.

Результати атестації відображають у посвідченні встановленого зразка, наведеного в додатку 3 до Положення.

Зокрема, у цьому посвідченні передбачено внесення таких даних, як «Дійсне до…» та «Продовжено до…». Отже, якщо сестра медична не виявила бажання проходити чергову атестацію, то вона втрачає присвоєну їй раніше кваліфікаційну категорію з дати, вказаної у посвідченні.

Відповідно, з цієї дати керівник дошкільного навчального закладу наказом змінює тарифний розряд сестрі медичній. При цьому, оскільки право присвоювати нові кваліфікаційні категорії надано атестаційним комісіям, керівник дошкільного навчального закладу може установити лише найнижчий, тобто 6-й, тарифний розряд — як працівникові, який не атестувався.

Однак слід ураховувати, що тарифний розряд є складовою системи оплати праці — а отже, визначає істотні умови праці. Тому в разі, якщо працівник не подав необхідні документи на розгляд атестаційної комісії не пізніше як за два місяці до закінчення 5-річного строку з моменту попередньої атестації (переатестації), керівник дошкільного навчального закладу має повідомити під підпис такого працівника про майбутню зміну тарифного розряду, як визначено статтею 32 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII.

За відповіддю Сергія КУБАНСЬКОГО, заступника голови Ради Київської міської профспілки працівників охорони здоров’я

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/question/32-qqqqa-16-m10-31-10-2016-chi-moje-medichna-sestra-doshklnogo-zakladu-ne-prohoditi-atestatsy

Виставка дитячих робіт з покидькового матеріалу виконаних разом з батьками пройшла в ДНЗ "Казочка" смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

Нещодавно Міністерство освіти і науки України надало роз’яснення щодо особливостей організації додаткових освітніх послуг, вказавши на необхідності дотримуватися норм законодавства

У своєму листі від 18.10.2016 № 1/9-557 міністерство зауважило, зокрема, на персональній відповідальності керівників навчальних закладів. Пропонуємо скористатися узагальненою інформацією щодо організації та провадження у дошкільному навчальному закладі додаткових освітніх послуг.

Рекомендації щодо надання додаткових освітніх послуг:

-Плануйте надання додаткових освітніх послуг (далі — послуги) з огляду на запити батьківської громадськості.

-Ураховуйте, що послуги не можна надавати замість або за змістом Базового компонента дошкільної освіти.

-Залучайте до надання послуг педагогічних працівників, які мають належні кваліфікацію та здібності.

-Сприяйте добору якісного програмного забезпечення для надання послуг та формуванню відповідної методичної бази.

-Організовуйте за потреби у дошкільному навчальному закладі роботи для відповідного оформлення інтер’єрів групових кімнат і приміщень, де надаватимуть послуги.

-Укладайте з батьками угоди (договори) на підставі їхніх письмових згод (заяв) на отримання послуг. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Відмова батьків від запропонованих послуг не може бути підставою для відрахування дитини з дошкільного навчального закладу.

-Надавайте повну, доступну та достовірну інформацію щодо умов та порядку надання послуг, їх вартості й особливостей оплати.

-Установлюйте вартість послуг на базі економічно обґрунтованих витрат, пов’язаних із їх наданням.

-Формуйте групи, у яких надаватимуть послуги, за письмовими заявами батьків.

-Оформлюйте наказ про надання додаткових освітніх послуг, визначивши у ньому такі положення: кількість груп, у яких надаватимуть послуги, чисельність і вікова категорія дітей у них перелік послуг, їх конкретні види, кількість та періодичність надання розмір оплати за послуги (за необхідності — з диференціацією за відповідними віковими групами) розпорядок роботи груп, у яких надаватимуть послуги порядок оформлення відносин між адміністрацією дошкільного навчального закладу та батьками (договір) навантаження на педагогічний та обслуговувальний персонал, який задіяний до надання послуг і порядок оплати роботи персоналу. ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Надавайте послуги лише після того, як укладено угоди (договори) з батьками та видано наказ про надання послуг у дошкільному навчальному закладі.

Здійснюйте контроль за наданням послуг у таких напрямах, як: дотримання санітарно-гігієнічних норм (важливо, щоб надання послуг відбувалося у межах гранично допустимого навчального навантаження дітей) якість роботи педагогічних працівників взаємодія з громадськістю, зокрема:

 щоквартальне звітування педагогічних працівників перед батьками про надані послуги

 – проведення днів відкритих дверей, групових батьківських зборів задля виявлення проблем, пов’язаних із наданням послуг.

Відображайте обов’язково фінансові результати надання послуг у кошторисі дошкільного навчального закладу.

Примітка. Складено відповідно до Порядку надання платних освітніх послуг державними та комунальними навчальними закладами, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України «Про затвердження порядків надання платних послуг державними та комунальними навчальними закладами» від 23.07.2010 № 736/902/758, та інструктивно-методичного листа Міністерства освіти і науки України «Про організацію додаткових освітніх послуг у дошкільних навчальних закладах» від 15.11.2013 № 1/9-813.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/article/231-qqq-16-m10-24-10-2016-rekomendats-shchodo-nadannya-dodatkovih-osvtnh-poslug-u-doshklnomu-navchalnomu-zaklad

Діти старшої групи дошкільного навчального закладу "Казочка" смт Гребінки відвідали Гребінківську ЗОШ І-ІІІ ст. Вчителі провели екскурсію для майбутніх першокласників по школі, показали класи початкової школи, бібліотеку. Також дітям сподобався біля школи пам’ятник відомому українському поету Т.Г.Шевченко, з творчостю якого дітей знайомлять педагоги дитячого садка.

Фото у розділі Фотогалерея.

У розділі Нормативно-правова база розміщено лист Міністерства освіти і науки України від 20.10.2016 № 1/9-561. «Щодо організації роботи у дошкільних навчальних закладах щодо ознайомлення дітей із народними традиціями, святами та обрядами».

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/question/29-qqqqa-16-m10-21-10-2016-yak-u-doshklnomu-zaklad-organzovuvati-narodn-svyatkuvannya

У дошкільному закладі "Казочка" cмт Гребінки весело та цікаво пройшов Кольоровий Тиждень. Кожнього дня малята закріплювали знання про певний колір.

Фото у розділі Фотогалерея.

У нашому районі у 2016/2017 н.р. 7 ДНЗ розпочали інноваційну діяльність за  Міжнародним проектом «Освіта для сталого розвитку в дії».

На базі ДНЗ (ясла-садок) «Ромашка» смт Глеваха 13.10.2016рпройшов семінар-практикум з теми: «Формування у дітей звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку». Метою заходу було розширення знань педагогів про Міжнародний проект «Освіта для сталого розвитку в дії», про його використання в роботі з дітьми молодшого та старшого дошкільного віку.

В роботі семінару-практикуму взяла участь Дворнік Тетяна Анатолівна, методист НМЦ м. Василькова, яка поділилася досвідом роботи дошкільних закладів міста з впровадження у практику роботи даного проекту. Вона представила презентацію: «Проживання тематичного дня, тема «Привітання» та надала методичні поради щодо формування звичок протягом наступних тижнів.  

Учасники семінару-практикуму виявили бажання працювати за даним проектом.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Педагоги дошкільного закладу "Казочка" смт Гребінки прийняли активну участь у святкуванні Дня селища. Вихователі проводили з місцевими дітьми різноманітні ігри.

Фото у розділі Фотогалерея. 

 

 

 У Верховній Раді України 03.10.2016 зареєстровано законопроект № 5208 (далі — Законопроект) про внесення змін до Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки) та КЗпП. Цей законопроект, ініційований Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, Кабмін схвалив і анонсував на Урядовому порталі наприкінці вересня цьогоріч.

Розгляньмо основні новели Законопроекту. Насамперед, пропонується надавати щорічну відпустку з наступним звільненням тільки за поточний робочий рік.

Працівникам, які вперше здобувають вищу освіту (наступний рівень вищої освіти) та одночасно навчаються в декількох ВНЗ із вечірньою та заочною формами навчання, додаткову оплачувану відпустку надаватимуть в одному із навчальних закладів за вибором працівника.

Якщо ж працівник здобуває другу (наступну) вищу освіту, додаткову оплачувану відпустку нададуть лише в разі його направлення на навчання роботодавцем, якщо оплата такої відпустки не передбачена колективним чи трудовим договором. Таким працівникам пропонується надавати за їх бажанням відпустку без збереження заробітної плати. Відповідною підставою для надання означеної відпустки доповнять статтю 25 Закону про відпустки.

Невикористана в поточному календарному році додаткова оплачувана відпустка працівникам, які мають дітей, на наступний рік не буде переноситися, крім випадків, визначених статтею 11 Закону про відпустки (тимчасова непрацездатність, збіг із навчальною відпусткою, відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами тощо).

При звільненні компенсація за відпустку «на дітей» виплачуватиметься тільки за поточний рік! Якщо працівник не використає щорічну відпустку протягом двох років поспіль, або протягом робочого року — працівник віком до 18-ти років, чи працівник, який має право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами чи з особливим характером праці, протягом місяця після збігу такого строку роботодавець має виплатити грошову компенсацію за дні відпустки, що перевищують 24 календарні дні.

Одночасно пропонується внести зміни до статті 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності роботодавця за порушення терміну виплати заробітної плати (грошової компенсації) за відпустку чи її частину, — у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.)

Пропонується також упорядкувати виплату компенсації за невикористану відпустку у разі смерті працівника: компенсацію за відпустку виплачуватимуть членам сім’ї працівника, а у разі їх відсутності — спадкоємцям. Нині така компенсація виплачується спадкоємцям, що призводить до незручностей у вигляді 6-місячного відтермінування цієї виплати.

Також Уряд пропонує збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, що надається за згодою сторін, з 15 до 30 календарних днів на рік.

Наостанок зауважимо, що майже усі ці новації містяться у проекті Трудового кодексу. Їх унесено за ініціативою представників Мінсоцполітики. Означені новели бурхливо обговорювалися на засіданнях Робочої групи з доопрацювання проекту Трудового Кодексу України при Комітеті з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВРУ, у складі якої працювали й експерти журналу «Кадровик-01».

Джерело: http://www.kadrovik01.com.ua/news/1774-qqn-16-m10-05-10-2016-zblshennya-vdpustki-za-vlasniy-rahunok-zgoryannya-vdpustok-na-dtey-ta-nsh-revolyutsyn-novats

у розділі Нормативно-правова база розміщено: - Наказ Міністерства освіти і науки України № 974 від 15.08.2016, зарєестровано в Міністерстві юстиції України 08.09.2016 року "Про затвердження Правил пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти України". 

- Наказ МОН України № 972/799 від 15.08.2016 "Про втрату чинності наказу Міністерства освіти України та Головного управління Державної пожежної охорони Міністерства внутрішніх справ України".

В дошкільному навчальному закладі "Весняночка" смт Калинівка пройшов Тиждень Дошкілля. Протягом Тижня в ДНЗ проводилися різноманітні заходи: змагання, виставки, циркова вистава, святковий концерт.

Колектив ДНЗ щиро дякує батькам вихованців за допомогу в проведенні Тижня дошкільника.

Фото у розділі Фотогалерея.

Святкування Дня дошкілля в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Ромашка" смт Глеваха.

Фото у розділі Фотогалерея.

23.09.2016 р. Всеукраінський День Дошкілля в Палаці дітей та юнацтва. Делегація Київської області.

Відео урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля можна переглянути на освітньому порталі “Педагогічна преса” http://pedpresa.ua/168669-online-66.html . 

Шановні колеги!

 

Із Днем Дошкілля вітаємо нині

Усіх, хто світлом простеляє путь,

Для кого головне в житті – ДИТИНА,

Її освіта і духовна суть.

 

Хто до дітей приходить не на службу –

На добру зустріч з нашим майбуттям,

Хто їм несе щодня любов і дружбу

І просто віддає своє життя.

 

Прийміть від нас вітання щирі

Всі педагоги дитсадків!

Нехай душа і розум будуть в мирі

І все складається у вас в житті.

 

Нехай дарують радість вихованці

І мудрість вашу далі понесуть,

І серед них нехай зростуть обранці,

Щоб світлом простеляти людям путь!

 

21 вересня 2016 року у залі Васильківської райдержадміністрації відбулася наррада керівників дошкільних навчальних закладів.

Основні питання які були розглянуті на нараді це підготовка до атестації педагогічних кадрів, навчально-методичне забезпечення ДНЗ, інклюзійна освіта дітей дошкільного віку, нові листи МОНУ, підготовка до Всеукраїнського Дня працівників дошкільної освіти.

 

У 15 вересня 2016 р. на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ромашка» смт Глеваха для педагогічних працівників ДНЗ та НВК Васильківського району і міста Василькова відбувся семінар з теми «Розвивальне читання для дошкільнят»  за участю автора унікальної методики, кандидата педагогічних наук, завідувача сектора розвитку дошкільників Інституту обдарованої дитини НАПН України, Людмили Володимирівни Шелестової. 

Людмила Володимирівна поділилася з присутніми своїм багаторічним досвідом роботи з питання раннього навчання дітей читанню, розкрила основні положення технології, презентувала відео занять, надала рекомендації щодо впровадження даної методики в практику роботи дошкільного закладу. Учасники заходу, завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, виявили бажання використовувати дану методику у своїй педагогічній діяльності.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

У розділі Нормативно-правова база розміщено 2 листи МОНУ: від 02.09.2016 р. № 1/9-456 інструктивно-методичні рекомендації «Організація фізкультурно-оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах», від 02.09.2016 р. №1/9-454 інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах».

 

08 вересня 2016 року на базі ДНЗ "Золотий ключик" смт Калинівка відбулося засідання методичного об’єднання вихователів та вихователів-методистів ДНЗ та НВК з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р." 

Детальныше у розділах Методична діяльність, Презентації.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

В Інституті педагогіки НАПН України 16 вересня відбудеться презентація інноваційної освітньої програми для дошкільних закладів «Дошкільнятам — освіту для сталого розвитку».

Програма розрахована на дітей четвертого-шостого років життя. Вона є частиною освітнього курсу для сталого розвитку. За програмою вже працюють понад 450 дитячих садочків у різних областях України.

Мета програми — сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя. Зокрема, на ресурсозбереження, ефективне спілкування та побудову гармонійних стосунків з оточенням.

Під час презентації учасники матимуть змогу:

-ознайомитися зі структурою, змістом і методикою реалізації освітньої програми

- отримати практичні поради й рекомендації щодо втілення освітньої програми в діяльності дошкільних закладів

- поспілкуватися з колегами, які працюють у дошкільних закладах, де програма запроваджена.

Програму представлятимуть її автори-розробники: Олена Пометун, член-кореспондент НАПН України, доктор пед. наук Наталія Гавриш, доктор пед. наук, завідувач кафедри дошкільної освіти Педагогічного інституту Київського університету ім. Б. Грінченка.

Презентація відбуватиметься з 10:00 до 13:00 год. в Інституті педагогіки НАПН України, вул. Січових Стрільців, 52-Д, ауд. 410 (актова зала).

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/news/3931-prezentuvatimut-osvtnyu-programu-z-kursu-stalogo-rozvitku-dlya-doshklnih-zaklad

 

Святкування Дня знань в дошкільному навчальному закладі "Ромашка" смт Глеваха.

День знань - це свято книг,

Квітів, друзів, посмішок, світла!

Фото у розділі Фотогалерея.

 

26 серпня  2016 р. на базі ДНЗ (ясла-ясла) «Ромашка» смт Глеваха відбулося засідання секції музкерівників та інструкторів з фізкультури ДНЗ та НВК Васильківського району з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р.".

Детальніше у розділі Методична діяльність.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 Святкування Дня незалежності в ДНЗ (ясда-садок) "Ромашка" cмт Глеваха.

Гордо, голосно, дитино, 

Ти назви ім’я країни, 
У якій, хвалити Бога, 
Народився і живеш. 
Їй дочкою є чи сином 
І, коли ти підростеш, 
Будеш їй творити славу, 
Розбудовувать державу.  
Отже, зветься ця країна, 
Незалежна і єдина – 
Наша ненька – Україна! 

Фото у ррозділі Фотогалерея.

 

У розділі Програмно-методичне забезпечення розміщено лист Міністерства освіти і науки України від 12.08.2016 № 1/9-432 про Перелік навчальної літератури, рекомендованої для використання в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році. 

До Переліку увійшло 244 назви навчальної літератури. Окрім комплексних і парціальних програм та програм і посібників для роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби, у Переліку подано із вказівкою на освітні лінії:

- навчально-методичні, методичні посібники, методичні рекомендації, збірки, хрестоматії,

-  навчальні посібники, альбоми, робочі зошити для дітей,

- наочні посібники.

 

16 серпня 2015 року на базі ДНЗ "Золотий ключик" смт Калинівка відбулася нарада керівників ДНЗ основоною темою якої стало питання підготовки до нового 2016/2017 н.р..

Часом батьки, затримуючись на роботі або з інших причин, доручають забрати малюка з дошкільного закладу своїм старшим дітям. Розглянемо юридично, чи вправі вихователь відпускати свого вихованця додому у супроводі старших братика чи сестрички Відповідно до частини другої статті 151 Сімейного кодексу України від 10.01.2002 № 2947-ІІІ (СК) батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, передавати її на виховання фізичним та юридичним особам. Згідно з частиною третьою статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-ІІІ (далі — Закон про дошкільну освіту) батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров’я, людської гідності. Дошкільний навчальний заклад, у свою чергу, створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання (ч. 2 ст. 11 Закону про дошкільну освіту). Отже, дошкільний навчальний заклад відповідає за безпеку дитини під час її перебування в закладі. Частиною четвертою статті 259 СК визначено, що повнолітні особи мають право брати участь у вихованні своїх неповнолітніх братів та сестер незалежно від місця їхнього проживання. Як визначено у частині другій статті 6 СК: малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років неповнолітньою — у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років. Положеннями частини першої статті 30 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV (ЦК) передбачено, що цивільну дієздатність має фізична особа, яка усвідомлює значення своїх дій та може керувати ними. Цивільною дієздатністю фізичної особи є її здатність своїми діями набувати для себе цивільних прав і самостійно їх здійснювати, а також здатність своїми діями створювати для себе цивільні обов’язки, самостійно їх виконувати та нести відповідальність у разі їх невиконання. Згідно зі статтею 31 ЦК фізична особа, яка не досягла чотирнадцяти років (малолітня особа), має часткову цивільну дієздатність і не несе відповідальності за завдану нею шкоду. З огляду на це педагогічний працівник дошкільного навчального закладу не вправі передавати вихованців малолітнім особам, зокрема їхнім сестрі чи брату.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/article/182-starsh-bratiki-y-sestrichki-dos-zabirayut-vashih-vihovantsv-z-ditsadka 

 

Шановні колеги!

Для організації відповідної роботи у розділі Нормативно-правова база розміщено лист Міністерства освіти і науки України від 25.07.2016 № 1/9-396 «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах».

 

Посадові чи робочі інструкції?

Для керівників, професіоналів, фахівців і технічних службовців розробляють посадові інструкції (коди професій від 1 до 4 Класифікатора професій).

Для інших категорій персоналу розробляють робочі інструкції (коди професій від 5 до 9 Класифікатора професій).

 

 В ДНЗ »Дзвіночок» смт Гребінки було організовано захоплюючу розвагу для дітей «Подорож до веселого зоопарку». Діти всіх вікових груп брали активну участь у заході. Колектив садка створив необхідні умови для того щоб малюки отримали максимум задоволення. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Норми робочого часу сестри медичної.

 

Пропонуємо ознайомитися з наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.05.2006 № 319 "Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я;

Підпункт 1.1 пункту 1,яким установлено норму робочого часу — 38,5 години на тиждень — для керівників структурних підрозділів (відділень, відділів, лабораторій, кабінетів тощо) з числа лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою освітою, керівників закладів охорони здоров’я з числа фахівців з базовою та неповною вищою освітою, лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), медичних реєстраторів, дезінфекторів закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів) за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці: зокрема й для: шкіл, дитячих садків (ясел), ліцеїв, коледжів, інших закладів та установ освіти і соціального захисту населення/

 

Літо найкращий період для оздоровлення малят. Працівники ДНЗ (ясла-садок) "Дзвіночок" смт Гребінки прикладають максимум зусиль, щоб сонечко принесло дітям нормоване тепло, ласку і максимум задоволення. Гаслом літнього оздоровчого періоду в садочку став вислів: «Здорова дитина - здорова нація, радісні діти – щасливі батьки!». Максимальне перебування на свіжому повітрі, ігри з піском та водою, сонячні, водні та повітряні процедури, щоденні заняття з фізкультури, музичні та спортивні розваги, дозвілля, театралізована діяльність – все це приносить вихованцям дитячого садка здоров’я та задоволення, бажання відвідувати садочок щодня.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Сьогодні в дитячому садочку "Дзвіночок" смт Гребінки пройшов "Олімпійський день".

Вже стало традицією під час оздоровчих літніх заходів організовувати в ДНЗ спортивні змагання малюків. Під керівництвом інструктора з фізкультури Волинської Л.А., музкерівника Ковальчук Т.В., медсестри Огієць Т.А. та вихователів малята шукали кольорові кільця для Олімпійського прапора. Завдяки своїй спритності і вмінняю не лише бігати а й перетягувати канат, попадати в ціль, швидко орієтуватися на місцевості, малюки справно впоралися з поставленими завданнями і розмістили олімпійські кільця на прапорі вчасно.

Фото розділі Фотогалерея.

 

 За повідомленням Юридичного відділу ЦК Профспілки працівників освіти і науки Міністерством соціальної політики України та Міністерством фінансів України спільним наказом від 28.03.2016 № 305/392 затверджено Порядок отримання з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків даних про заробітну плату (дохід) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату.

Цим Порядком визначається механізм обміну інформацією на центральному рівні між Державною фіскальною службою України та Пенсійним фондом України, а також порядок складання та подання Пенсійним фондом України запитів на отримання інформації з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків щодо надання даних про заробітну плату (дохід) за період з 1 січня 1998 року до 1 липня 2000 року (за наявності) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату.

Пенсійний фонд України протягом п’яти робочих днів з дати одержання повідомлення або звернення про отримання даних про заробітну плату (дохід) фізичних осіб для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату формує запит і подає його до ДФС.

Докладніше на сайті ЦК Профспілки

 

Внесені зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів, що затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 20.05.2016 № 544, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 07 червня 2016 р.  за № 821/28951, і набудуть чинності з дня їх офіційного опублікування 29 червня 2016 року в Офіційному віснику України № 48. 

Зазначеними змінами до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів надається право керівникам у разі виробничої необхідності змінювати штати або вводити посади (крім керівних), не передбачені штатними нормативами для даного закладу, в межах фонду оплати праці, доведеного лімітними довідками на відповідний період. Заміна посад працівників може здійснюватись в межах однієї категорії персоналу (педагогічного, господарсько-обслуговуючого). 

Також, з метою приведення підзаконних актів у відповідність до Закону України «Про дошкільну освіту, розширено найменування посад керівників дошкільних навчальних закладів посадою  «директор»; введено до штатних нормативів посаду «асистент вихователя» в інклюзивних групах. 

Зміни до Типових штатних нормативів дошкільних навчальних закладів забезпечать узгодження положень Закону України «Про дошкільну освіту» з підзаконними нормативно-правовими актами стосовно питань, пов'язаних із забезпеченням інклюзивних груп у дошкільних навчальних закладах кваліфікованими спеціалістами, що сприятиме поліпшенню якості дошкільної освіти дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, забезпеченню належних умов функціонування і розвитку системи дошкільної освіти.       

За матеріалами сайту: mon.gov.ua 

 

Шановні колеги!

У розділі Нормативно-правова база розміщено лист МОН України від  16.06.2016р. № 1/9-315 «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» (інструктивно-методичні рекомендації).

 

З метою удосконалення навчально - виховного процесу шляхом використання зовнішнього середовища, популяризації прогресивних, оригінальних ідей в оформленні території дошкільного навчального закладу, дошкільний навчальний заклад "Золоті зернята" смт Глеваха презентує свої оригінальні ідеї створення емоційно сприятливих умов для перебування, розвитку, навчання та виховання дітей.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Тиждень перед Тройцею тепер називається «зеленим», «клечальним» або «русальним», а три останні дні цього тижня і три перші дні троїцького тижня називаються «Зеленими Святами».

В час Зелених Свят цвіте жито й за народнім віруванням, прокидаються мерці, виходять з води русалки. Люди квітчають свої житла клечанням і встеляють пахучими травами; дівчата завивають вінки.

Зелені свята в дошкільному навчальному закладі "Золоті зернята" смт Глеваха.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

    Право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення  за наявності спеціального стажу роботи за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України (п. «е» статті 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ).

    У Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років (постанова КМУ від 04.11.1993 року № 909) визначено, що в дошкільних навчальних закладах право на пенсію за вислугу років мають: завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи.

   Оскільки посаду інструктора з фізкультури дошкільного навчального закладу не включено до Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, то робота на цій посаді не дає права на призначення пенсії за вислугу років.

За матеріалами сайту:www.pedrada.com.ua

 

Юридичний відділ ЦК профспілки працівників освіти і науки України роз'яснює щодо особливостей надання відпустки без збереження заробітної плати. Відповідно до ст. 84 Кодексу законів про працю України та ст. 25 Закону України «Про відпустки» працівнику за його бажанням надається відпустка без збереження заробітної плати в обов’язковому порядку, зокрема, у таких випадках:

► матері або батьку, який виховує дітей без матері, що має двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, – тривалістю до 14 календарних днів щорічно;

► чоловікові, дружина якого перебуває у післяпологовій відпустці, – тривалістю до 14 календарних днів;

► матері або іншим особам, визначеним законом, в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, – тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку;

► пенсіонерам за віком та інвалідам III групи –  тривалістю до 30 календарних днів щорічно;

► інвалідам I та II груп –  тривалістю до 60 календарних днів щорічно;

► особам, які одружуються, –  тривалістю до 10 календарних днів;

► працівникам у разі смерті рідних по крові або по шлюбу: чоловіка (дружини), батьків (вітчима, мачухи), дитини (пасинка, падчірки), братів, сестер - тривалістю до 7 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад; інших рідних –  тривалістю до 3 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця поховання та назад;

► працівникам для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, –  тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів;

► працівникам для завершення санаторно-курортного лікування –  тривалістю, визначеною у медичному висновку;

► працівникам, допущеним до вступних іспитів у вищі навчальні заклади, - тривалістю 15 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та назад;

► працівникам, допущеним до складання вступних іспитів в аспірантуру з відривом або без відриву від виробництва, а також працівникам, які навчаються без відриву від виробництва в аспірантурі та успішно виконують індивідуальний план підготовки, –  тривалістю, необхідною для проїзду до місцезнаходження вищого навчального закладу або закладу науки і назад;

► сумісникам –  на термін до закінчення відпустки за основним місцем роботи;

► працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи щорічну основну та додаткові відпустки повністю або частково і одержали за них грошову компенсацію, –  тривалістю до 24 календарних днів у перший рік роботи на даному підприємстві до настання шестимісячного терміну безперервної роботи;

► працівникам, діти яких у віці до 18 років вступають до навчальних закладів, розташованих в іншій місцевості, –  тривалістю 12 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місцезнаходження навчального закладу та у зворотному напрямі;

► працівникам на період проведення антитерористичної операції у відповідному населеному пункті з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як сім календарних днів після прийняття рішення про припинення антитерористичної операції.

За сімейними обставинами та з інших причин працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати на термін, обумовлений угодою між працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не більше 15 календарних днів на рік (ч. 2 ст. 84 КЗпП України, ст. 26 Закону України «Про відпустки»).

Міністерство соціальної політики в листі від 29.04.2016 № 243/13/116-16 роз’яснило, що важливими гарантіями при наданні відпусток без збереження заробітної плати, встановленими ст. 25 і 26 Закону, є те, що на час їх надання за працівником зберігається його місце роботи (посада), а час перебування в таких відпустках зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Статтею 4 Закону визначені види відпусток, які надаються працівникам. Частиною 2 зазначеної статті передбачено, що законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток. Тобто колективним чи трудовим договором можуть встановлюватись лише інші види відпусток, які не визначені у ст. 4 Закону.

Варто зазначити, що норма ч. 2 ст. 4 Закону не поширюється на відпустки без збереження заробітної плати, так як такий вид відпусток визначений Законом та встановлена конкретна тривалість цих відпусток.

Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону оплата інших видів відпусток, передбачених колективним договором та угодами, трудовим договором, провадиться з прибутку, що залишається на підприємстві після сплати податків та інших обов'язкових платежів до бюджету або за рахунок коштів фізичної особи, в якої працюють за трудовим договором працівники. В установах і організаціях, що утримуються за рахунок бюджетних коштів, оплата цих відпусток провадиться в межах бюджетних асигнувань та інших додаткових джерел.

Міністерство соціальної політики наголошує, що інші види відпусток, передбачені колективним договором, угодою та трудовим договором, мають бути оплачені. Встановлення інших видів неоплачених відпусток є порушенням законодавства про працю.

За матеріалами сайту: pon.org.ua/pravovy-zahyst/

 

09 червня 2016 року на базі ДНЗ «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбувся спільний семінар для завідувачів та вихователів-методистів дошкільних навчальних закладів міста Василькова та Васильківського району за участю головного спеціаліста відділу дошкільної та загальної середньої освіти департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації Ківшарь Любові Іванівни з теми: «Сучасні форми і методи управлінської діяльності керівника дошкільного навчального закладу».

Також на семінарі були розглянуті питання використання сучасних технологій освітнього менеджменту в ДНЗ, створення та зберігання номенклатури справ. 

Фото у розділі Фотогалерея.

 

03 червня 2016 року в залі Васильківської райдержадміністрації відбулася нарада керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів.

На нараді були розглянуті питання підсумку навчально-виховного процесу, початку літнього оздоровчого періоду, стану харчування. Також присутні були ознайомлені з новими нормативними документами.

 Відповідно до плану роботи Міністерства освіти і науки України на 2016 рік, у період  з 30 травня до 30 серпня  в режимі он-лайн відбуватиметься Всеукраїнський огляд досвіду роботи управлінь освіти та дошкільних навчальних закладів з питань організації  і  розвитку дошкільної освіти.

 Мета огляду – виявлення і популяризація кращого досвіду роботи з питань внутрішньої та/або зовнішньої організації навчально-виховного процесу; застосування інноваційних освітніх технологій; харчування дітей у дошкільних навчальних закладах; різноманітності форм роботи з кадрами та батьківською громадськістю;  управлінської  діяльності (лист МОН України від 17.05.2016 №1/9-246).

До участі у заході запрошуються дошкільні навчальні заклади (навчально-виховні комплекси) різних типів і форм власності, управління освіти, науково-методичні центри, методичні кабінети тощо. Учасники огляду подають  відеозаписи досвіду роботи (до 5-ти хвилин) на платформу проведення заходу – Освітній портал «Педагогічна преса».

 З інструкцією щодо розміщення матеріалів та порядку голосування можна ознайомитись за посиланням:

 http://pedpresa.ua/festival-4

 

Мандрівка екологічною стежиною навколо свого улюбленого дитсадочка "Дзвіночок" смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Золоті зернята" смт Глевазха.

Фото у розділі Фотогалерея.

День захисту дітей в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Ромашка" смт Глеваха.

Фото у розділі Фотогалерея.

В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Дзвіночок" смт Гребінки весело відсвяткували День веснянного іменинника.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускні свята в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Ромашка" смт Глеваха.

Фото у розділі Фотогалерея.

День захисту дітей в дошкільному закладі "Золотий ключик" смт Калинівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

До літнього оздоровчого періоду у дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке силами батьків та працівників ДНЗ було облаштовано "Майданчик здоров'я" і "Сонячний годинник", урочисте відкриття якого відбулося 1 червня. Діти із задоволенням займалися на майданчику, ходили по "Доріжці здоров'я", колодах, пеньочках. А також мали змогу спостерігати за рухом сонця на "Сонячному годиннику".

Фото у розділі Фотогалерея.

 

У дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке малюки відсвяткували День захисту дітей та зустріли Красне Літечко, яке прийшло до дітей з іграми, піснями, масою сюрпризів та подарунків. Дітлахи відправились у подорож до Країни Дитинства, де зустрілись із казковими героями: Капітошкою, Вовком - лісовим журналістом та Червоною Шапочкою, які грались із малюками, загадували загадки та виконували веселі таночки, хороводи, співали пісні. В подарунок від Літа діти отримали кольорові крейдочки, для малюнків на асфальті та солодкий і смачний пиріг. Свято продовжилось на вулиці, де діти змогли проявити свої таланти художників, та намалювати малюнки.

Фото у розділі Фотогалерея.

Святкування Дня захисту дітей у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Весяночка" смт Калинівка.

У цей день працівниками ДНЗ для малят були влаштовані різні розважальні заходи. Серед їхнього числа: конкурси, з подарунками, концерти, всілякі виставкові та пізнавальні заходи.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Випускний бал у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Сонечко" смт Дослідницьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

До всіх сердець, як до дверей,
Є ключики малі.
Їх кожен легко добере,
Якщо йому не лінь.

Весело проходять ігри та заняття у групі раннього віку в ДНЗ (ясла-садок) "Казочка" смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

 

Відповідні зміни внесено наказом МОН України від 08.04.2016 № 402 до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах.

Нагадаємо, від плати за харчування у ДНЗ звільняють таких сімей: в яких сукупний дохід на кожного члена за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму) які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 № 1768-III Наказ МОН від 08.04.2016 № 402 набере чинності з 31.05.2016.

Джерело: http://www.pedrada.com.ua/news/3721-qqn-16-m5-25-05-2016-vneseno-zmni-shchodo-zvlnennya-vd-plati-za-harchuvannya-dtey-u-dnz?utm_medium=email&utm_source=UniSender&utm_campaign=31.05_DNZZNZ

 

Зібрались дружно ми на свято
Сьогодні в урочистий час,
Щоб вам удачі побажати
Бо наш садочок проводжає вас.

 

Випускні свята в дошкільному закладі "Казочка" смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Дюймовочка" с. Плесецьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

Морем квітів, усмішок, сонця був наповнений випускний бал  у дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) "Золотий ключик" смт Калинівка. 

Це перший випускний у життя. Красиве свято, але одночасно і сумний, адже дітки починають прощатися з дитинством. Так хочеться зупинити їх: "Не поспішайте дорослішати, не треба, адже дитинство не повернеш. Поживіть ще в ньому небагато, порадійте дитячої безтурботності". Дитинство - найбезтурботніший, щасливий час. Скільки разів, вже будучи дорослими, всі ми повертаємося подумки в дитинство і думаємо - який же це щасливий світ! Тож побажаємо, щоб у кожного сьогоднішнього малюка в неминучому дорослому житті обов'язково здійснилася дитяча мрія.            

Голова Васильківської райдержадміністрації Владислав Іванович Одинець та голова Калинівської слищної ради Юлія Олексіївна Олексенко вручили діткам їх перші дипломи та медалі, п обажали, щоб у кожного випускника в неминучому дорослому житті обов'язково здійснилася дитяча мрія. 

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Випускний бал у дитячому садку — це завжди важлива подія, яка стає невід’ємною частиною життя дошкільнят та їхніх батьків. Дітям доводиться розлучатися з хорошими друзями та добрими й улюбленими вихователями. Та це не день для смутку, а велика подія, бо випуск — це маленька сходинка до нового життя. І тому випускне свято завжди особливе.

Цього дня в ДНЗ "Золотий півнки" с. Кожухівка гостей  зустріла святково вбрана зала. Скрізь можна було побачити безліч квітів та повітряних кульок. А найголовніше — випускники, які з нетерпінням чекали на початок свята.

І ось ця мить настала. Під звуки мелодії  випускники увійшли до святкової зали. Вихованці старшої групи «Ромашка» показували  Принцесі із казки «Дванадцять місяців», чого вони навчилися в дитячому садку. Також вони та її Вчитель переконували примхливу Принцесу, що потрібно  ходити до школи та навчатися.  

Звучало багато пісень про садочок та майбутні перші шкільні роки.  Звучали слова вдячності всім працівникам дитячого садка. А з яким хвилюванням діти танцювали свій останній вальс.

Всіх випускників привітала   завідуюча дитячим садком Щербина А.М., яка побажала успіхів у навчанні, бути справжніми людьми та любити свою Україну, а також   вручила майбутнім школярам їхні перші в житті дипломи, вручила подяки вихователям та батькам.

Батьки  винесли подяку всьому колективу ДНЗ  за створення сімейного затишку та надання  високого рівня послуг дітям.

Випускників прийшли привітати сільський голова Бец В.І., депутат Васильківської районної ради Вовк О.П., директор Кожухівської ЗОШ - Троцюк Л.П. та перші вчителі – Кавецька Т.І., Понежда Т.В.

На завершення свята дошкільнята вийшли надвір із різнокольоровими кульками в руках. Заплющивши очі, вони загадали своє найзаповітніше бажання і відпустили кульку в небо з надією, що все задумане здійсниться.

То ж побажаємо,  щоб у кожного сьогоднішнього випускника в неминучому дорослому житті обов`язково здійснилася дитяча мрія.

 Фото у розділі Фотогалерея.

 

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Струмочок" селища Зелений Бір.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) "Дружба" с. Ксаверівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

Випускне свято у старшій групі №2 дошкільного навчального  закладу (ясла-садок) "Весняночка" смт Калинівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Золоті зернята" смт Глеваха 25-26 травня 2016 року пройшли випускні свята. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Тематичний напрям «МЦФЕР: Освіта» запрошує передплатників взяти участь у безплатному вебінарі  «Психологічний супровід дитини та сім’ї у стресовій ситуації», який відбудеться 8 червня 2016 року о 13:30 

БАЙЄР Ольга  —  кандидат психологічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»  

У ПРОГРАМІ:

- Особливості переживання стресогенних подій дітьми різного віку;

- Специфіка роботи з сім’єю, що зазнала впливу стресогенних подій;

- Правила в роботі практичного психолога щодо надання психологічної допомоги дітям.

 

Ось і почалися перші випускні свята в ДНЗ. 

20 травня 2016 року  випускники  ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка попращалися із садочком. Це був останній їх святковий ранок у дошкільному закладі. 

Працівники ДНЗ та батьки щиро вітають малят-випускників. Бажають здоров"я, успіхів у навчанні, мирного неба над головою та ніколи не забувати садочок і вихователів, які дали найперші цінні знання в житті.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Цікаво пройшов День вишиванки в дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) "Золотий ключик" смт Калинівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

 20 травня 2016р. 176 вихованців дошкільного закладу (ясла-садок) «Золоті зернята» смт Глеваха, приймали у себе дещо незвичних гостей. До них навідалися працівники Києво-Святошинського райвідділу ДСНС України у Київській області.

    З нагоди заходів Тиждня знань з основ безпеки життєдіяльності відбулися занняття з пожежниками з теми «З ВОГНЕМ НЕ ЖАРТУЙ!»

    Спілкуючись з дітлахами, рятувальники були приємно вражені їхніми знаннями про те, як треба поводитися під час пожеж та інших надзвичайних ситуаціях, наприклад, правилам відпочинку на водоймах, під час прогулянок у лісі, виявленні підозрілих предметів тощо. Також всі без винятку знали, що викликати пожежно-рятувальну службу треба за телефонним номером «101».

    Як запевняють рятувальники, багатьох трагедій можна було б уникнути, якби самі винуватці лиха були більш пильними. Тому особливу увагу працівники МЧС звертають на основні постулати безпечної поведінки.

     Фото у розділі Фотогалерея.

 

До дня Всесвітнього дня вишиванки у дошкільному навчальному закладі "Дзвіночок" смт Гребінки було проведено свято під час якого активну участь взяли вихованці старших дошкільних груп. Адже вишиванка — це не просто красивий святковий одяг, а й важлива частина культури нашого народу.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

День вишиванки відзначається щороку в третій четвер травня. Це свято з кожним роком набуває все більшої популярності.

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) "Весняночка" Калинівської селищної ради разом із батьками дітей, які відвідують дитсадок підтримують це чудове свято.

Фото у розділі Фотогалерея.

День вишиванки в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Ромашка" Глевахівської селищної ради.

Фото у розділі Фотогалерея.

Зареєстровано довгоочікуваний документ Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів. Коротко про головне:

- За відсутності харчоблоку у дошкільному навчальному закладі допускається постачання готової продукції операторами ринку харчових продуктів за умови впровадження постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), та дотримання вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".

-Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров'я.

-Ранкове приймання дитини до дошкільного навчального закладу щодня повинен проводити вихователь групи. Здійснюється обов'язкове опитування батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоров'я дитини та візуально визначається стан здоров'я (шкірні покрови, нежить тощо). За потреби проводиться термометрія та огляд зіва. Вихованцям груп з цілодобовим перебуванням і дітям карантинних груп проводяться термометрія та огляд зіва. До використання чисті шпателі та термометри повинні зберігатись у чистому сухому промаркованому посуді ("чисті термометри", "чисті шпателі"). Після використання їх збирають у посуд з маркуванням "для дезінфекції термометрів", "для обробки шпателів". Діти з ознаками інфекційного захворювання до дошкільного навчального закладу не приймаються. Після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10 - 14 днів.

-Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок за умови відсутності явних ознак захворювань.

Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів розміщено у розділі Нормативно-правова база.

 

12 травня 2016 року на базі ДНЗ "Ромашка" cмт Глеваха відбулась нарада вихователів-методистів дошільних навчальних закладів району.

Під час наради були розглянуті питання закінчення навчвльного року, організації літнього оздоровчого періоду, навчально-методичного забезпечення, функціонування сайтів дошкільних закладів.

Увага! Новинки навчально-методичної літератури.

10 травня 2016 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з представниками інститутів громадянського суспільства, членами Громадської ради при МОН та експертами. Під час зустрічі Лілія Гриневич презентувала пріоритетні напрямки діяльності Міністерства у 2016 році. Далі за посиланням: 

http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/05/10/ministr-10052016/

Ніна Омельяненко, голова правління ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти" висловила пропозиції від Асоціації, зокрема:

- запровадити стимулюючі виплати не лише для вчителів, а й для педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів;

- внести зміни до додатка 9 наказу МОН № 557, зокрема, передбачити усі посади (керівник гуртка, асистент вихователя) та визначити тарифні розряди для посад. Також чітко передбачити тарифні розряди для кваліфікаційних категорій за різними посадами, зокрема за кваліфікаційною категорією "спеціаліст";

- розглянути питання зняття норми, що завідувач одно-дво групового ДНЗ має відпрацьовувати три години з дітьми;

- затвердити Положення про соціально-педагогічний патронат.

 

12 травня — Усесвітній день медичних сестер.

Вітаємо медичних працівників дошкільних навчальних закладів із святом! Щастя, любові, добра, миру та злагоди!

 

 

 

 

 

 

 

Тиждень безпеки у дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Дзвіночок" смт Гребінки.

Фото у розілі Фотогалерея.

О, Мамочко!
Любити так, як любиш ти,
ніхто не вміє на землі;
тому ми всі –
сплітаємо тобі вінок
з найкращих квітів на весні;
тому – при гомоні пісень –
святкуємо твій, Мамо, день! 

 

Святкування Дня матері в ДНЗ "Казочка" смт Гребінки.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Встеляйте квітами дороги,

Дзвінкі заспівуйте пісні:

Сьогодні свято Перемоги,

Найкраще свято навесні!

 

Діти старших груп дошкільного закладу "Золоті зернята" смт Глеваха вшанували пам’ять загиблих воїнів у Другій Світовій війні.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Наказом Міністерства освіти і науки України від 05.05.2016 № 484 скасовано наказ МОН України "Про деякі питання формування штатних нормативів" від 13.04.2016 № 433.

У  дошкільному навчальному закладі (ясла–садок) «Дзвіночок» смт Гребінки було організовано конкурс на кращу писанку «Писанкове дерево». У конкурсі брали участь родини вихованців дитячого садка. Були приставлені писанки з різного матеріалу.

Цікаво пройшла екскурсія старших дошкільників до церкви,  де діти  читали вірші, співали пісні про свято Великодня.   

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Великдень - велике Християнське свято на всій Землі. Кожен народ, кожна нація відзначає це свято по-різному. Пасха - це початок чогось нового і чистого, усвідомлення того, що відбулося колись на планеті велике диво. Пасха для дітей - це перш за все, знайомство з історією. І кожен вихователь нашого дошкільного закладу, вчить всіх традицій святкування "Великодня".
Під час Великодніх свят в дошкільному закладі "Золотий півник" с. Кожухівка діти продовжували знайомитися з традиціями та обрядами українського народу. Цілий тиждень вихователі разом з дітьми знайомилися з цим чудовим святом, разом розглядали ілюстрації, писанки. Діти навчилися ліпити, оздоблювати крашанки кольоровим папером, малювати та розписувати писанки.
А 29 квітня в садочку було проведене свято Великодня в середній групі «Дюймовочка» та тематичне заняття в старшій групі «Ромашка». Дітей знайомили з традиціями цього великого свята, вони читали вірші, співали пісень, грали в народні ігри.
Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

27 квітня 2016 року на базі Путрівського НВК «Гімназія - ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ» відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК з теми: "Урізноманітнення ігрової, мовленнєвої діяльності та художньої творчості дошкільнят засобами музейної педагогіки".

Детальніше у розділі Методична діяльність.

 

ЦК Профспілки звернувся до Прем’єр-міністра України, Міністра освіти і науки України та Міністра юстиції України з приводу необхідності скасування наказу Міністерства освіти і науки України від 13.04.2016 № 433 «Про деякі питання формування штатних нормативів», яким зобов’язано керівників навчальних закладів забезпечити скорочення на 10% керівного, адміністративного, управлінського, господарсько-обслуговуючого персоналу, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі, дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації, бібліотек вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

На стадії підготовки, розгляду та погодження проекту наказу ЦК Профспілки висловив категоричну незгоду з його прийняттям.

У листах  зазначається, що наказ № 433 видано з порушенням пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24 грудня 2015 року № 911-VIII.

Наголошено також, що згідно зі статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування» управління закладами освіти, які належать територіальним громадам, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення, створення необхідних умов для виховання дітей, сприяння діяльності дошкільних та позашкільних закладів належить до власних повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Затвердження місцевих бюджетів, а отже обсягів видатків на фінансування навчальних закладів, зокрема й на оплату праці та утримання чисельності працівників, згідно зі статтею 26 закону є виключною компетенцією сільських, селищних, міських рад, які є органами, що представляють інтереси територіальних громад.

При прийнятті наказу Міністерством освіти і науки України порушено домовленості сторін Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, засвідчені у її пункті 4.2.1 про проведення спільних консультацій з приводу виникнення обґрунтованої необхідності скорочення більше як 3 відсотків чисельності працівників, а також у пункті 4.1.5, яким міністерством взято зобов’язання вживати заходів для недопущення в закладах освіти і науки масових вивільнень працюючих з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (понад 3 відсотки чисельності працівників упродовж календарного року).

Крім того, зазначений наказ в порушення вимог пункту 1 Указу Президента України від  3 жовтня 1992 року № 493/92 «Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади» та пункту 2 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731, не пройшов державної реєстрації у Міністерстві юстиції України.

 Відповідно до п.15 Положення міністерства мають направляти для виконання нормативно-правові акти лише після їх державної реєстрації та офіційного опублікування.

У разі порушення зазначених вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані.

Також встановлено, що при направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта посилання на дату і номер державної реєстрації акта є обов'язковим.

Привернуто увагу голів територіальних організацій Профспілки на необхідність ініціювання виборними профспілковими органами на місцях прийняття сільськими, селищними, міськими радами виважених рішень при реалізації власних повноважень в інтересах територіальних громад.

 

Керівники навчальних закладів та установ освіти, штатний розпис яких розробляється з дотриманням вимог, передбачених типовими штатними нормативами, повинні скоротити на 10% керівний, адміністративний, управлінський, господарсько-обслуговуючий персонал, водіїв, робітників, які обслуговують громадські будівлі. Про це йдеться у наказі МОН України «Про деякі питання формування штатних нормативів» від 13.04.2016 № 433. До 15 липня 2016 року управління освіти і науки мають звітувати у МОН України щодо виконання наказу.

 

22 квітня 2016 року   в ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка завершився Тиждень ОБЖД. 

Тиждень ОБЖД був насичений та цікавий. Всі заходи - виконані. Під час проведення різноманітних заходів діти отримали нові знання. Відповідно до плану роботи були проведені бесіди, заняття, спостереження, ігри, естафети, перегляд мультфільмів по безпеці в природі та на вулиці, проведено тренінг з евакуації дітей з дошкільного закладу, в куточках для батьків підготовлені рекомендації, оформлено стенди.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Державна служба України з питань праці на власному сайті надала роз’яснення з питань, пов’язаних з наданням декретної відпустки та зарахуванням її до загального та спеціального (педагогічного) стажу

Відповідно до частини третьої статті 179 КЗпП України за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Частиною шостою статті 179 КЗпП України передбачено, що у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов`язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати травалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Згідно з статтею 181 КЗпП України відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати надаються за заявою жінки повністю або частково в межах установленого періоду та оформляються наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відповідно до пункту 5 Порядку виплати надбавок за вислугу років педагогічним та науково-педагогічним працівникам навчальних закладів і установ освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2001 № 78, до стажу педагогічної роботи зараховується, зокрема, час перебування у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати

Отже, відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (ч.ч. 3, 6 ст. 179 КЗпП) зараховуються як до загального, так і до безперервного педагогічного стажу.

 

Постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України" від 06.04.2016 № 288 установлено, що з 1 травня 2016 р. у штатному розписі посадові оклади (тарифні ставки, ставки заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери встановлюються в таких розмірах:

1 тарифного розряду — 1516 гривень;

2 тарифного розряду — 1521 гривня;

3 тарифного розряду — 1532 гривні;

4 тарифного розряду — 1543 гривні;

5 тарифного розряду — 1612 гривень;

6 тарифного розряду — 1718 гривень;

7 тарифного розряду — 1825 гривень;

8 тарифного розряду — 1943 гривні;

9 тарифного розряду — 2050 гривень;

10 тарифного розряду — 2157 гривень;

11 тарифного розряду — 2334 гривні;

12 тарифного розряду — 2512 гривень;

13 тарифного розряду — 2690 гривень;

14 тарифного розряду — 2868 гривень;

15 тарифного розряду — 3057 гривень;

16 тарифного розряду — 3306 гривень;

17 тарифного розряду — 3555 гривень;

18 тарифного розряду — 3804 гривні

Міністерствам та інші центральні органи виконавчої влади мають привести у місячний строк власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

 

 

 

Шановні колеги!

Департамент загальної середньої та дошкільної освіти відповів на звернення Асоціації щодо обмеження доплат працівникам дошкільних навчальних закладів, зокрема за виконання обовязків тимчасово відсутніх працівників. Розміщуємо лист для ознайомлення.

 

Доплата.jpg
JPG Image 148.6 KB

З 18 по 22 квітня 2016 року в ДНЗ «Казочка» Гребінківської селищної ради проходив «Тиждень безпеки дитини». З метою вироблення у дітей дошкільного віку умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров'я під час надзвичайних ситуацій було проведено практичний тренінг з евакуації дітей та працівників з приміщень дошкільного закладу.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 На які питання звертає увагу Державна інспекція навчальних закладів

 

У ході здійснення заходів державного нагляду (контролю) в навчальних закладах виявлено  факти недотримання вимог законодавства у сфері освіти та недоліки і проблемні питання в діяльності місцевих органів управління освітою.

     Типовими порушеннями у діяльності дошкільних навчальних закладів були:

- комплектування груп без урахування нормативів їхньої  наповнюваності, зокрема, спеціальних груп;

- недотримання оптимального навантаження вихованців та режиму дня (зменшення часу  перебування дітей на свіжому повітрі, порушення графіків харчування);

- невідповідність діяльності окремих навчальних закладів заявленому типу;

порушення прав дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, на утримання у дошкільних навчальних закладах за рахунок держави, неналежна організація навчально-виховної та колекційної роботи з ними;

- відсутність прозорого та ефективного механізму  прийому дітей до дошкільного навчального закладу;

надання додаткових освітніх послуг замість або в рамках програми;

- допущення до роботи з дітьми осіб без відповідної фахової освіти, неправомірна атестація окремих педагогічних працівників;

- залучення добровільних благодійних коштів без належного бухгалтерського обліку, встановлення для батьків фіксованої обов’язкової щомісячної сплати коштів готівкою, як благодійної допомоги, залучення педагогічних працівників до збору цих  коштів;

- невиконання натуральних норм харчування дітей, недотримання перспективного меню, графіків, правил транспортування, зберігання та реалізації харчових продуктів, відсутність супровідних документів, що підтверджують походження, безпечність та якість продуктів харчування, порушення санітарно-гігієнічного режиму на харчоблоках.

 

20 квітня 2016 року у дошкільному навчальному закладі "Казочка" смт Гребінки  цікаво пройшов День відкритих дверей. До уваги батьків були представлені різноманітні форми роботи з дітьми: заняття, розваги, 

Фото у розділі Фотогалерея.

 

20 квітня 2016р. працівники та діти дошкільного закладу (ясла-садок) "Дюймовочка" с. Плесецького разом із батьками провели благодійну ярмарку по збору коштів для допомоги учасникам АТО. На ярмарці діти продавали солодощі. Всі виручені кошти, дитячі малюнки, та листи з подякою будуть передані через волонтерів бійцям АТО. 

Фото у розділі Фотогалерея.

 

14 квітня 2016 року у дошкільному навчальному закладі "Струмочок" с-ща Зелений Бір відбувся семінар-практиктикум для музичних керівників навчальних закладів з теми; "Використання українського народного фольклору як засобу патріотичного виховання в процесі музичної діяльності".

Детальніше у розділі Методична діяльність.

06.04.2016 р.  на базі ДНЗ (дитячий садок) «Золотий ключик» Калинівської селищної ради було проведено методтчне об’єднання  педпрацівників ДНЗ та НВК з теми "Творче спрямування діяльності педагогів ДНЗ та НВК району на успішну реалізацію патріотичного виховання дітей дошкільного віку" у рамках районної виставки „Освіта Васильківщини - 2016”. 

 Детальніше у розділі Методична діяльність, Фотогалерея.

 

4-5 квітня 2016 року на базі Гребінківської гімназії та Калинівської ЗОШ № 1 відбулися засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації.

Серед педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів було проатестовано 30 чоловік.З них: 

- 1 чол. присвоєно вищу кваліфікаційну категорію,

- 3 чол. відповідають раніше присвоєній вищій кваліфікаційній категорії,

- 4 чол. присвоєно першу кваліфікаційну категорію,

- 1 чол. відповідає раніше присвоєній першій кваліфікаційній категорії,

- 7 чол. присвоєно другу кваліфікаційну категорію,

- 1 чол.  відповідає раніше присвоєній другій кваліфікаційній категорії, 

- 1 чол. присвоєно педагогічне звання "Вихователь-методист",

- 1 чол. відповідає раніше присвоєному званню "Вихователь-методист",

- 12 чол. відповідають раніше встановленим розрядам.

Вітаю колег з успішним проходженням атестації!

 

 

30.03.2016р.  на базі ДНЗ (ясла-садок) «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради був проведений  семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Використання інноваційних технологій навчання в пізнавальному розвитку дітей дошкільного віку».

Детальніше у розділі Методична діяльність.

 

 

 

Шановні колеги!

 

Прошу  ознайомитись з листом МОН щодо оформлення медичної довідки для зарахування дитини до ДНЗ у розділі Нормативно-правова база.

Шановні колеги!

 

Підтримайте, будь ласка, наш ДНЗ "Дзвіночок" смт Гребінки, який прймає участь у конкурсі "Калейдоскоп педагогічних ідей з екологічного виховання дошкільників". Проголосуйте за посиланням:  http://nz.pedpresa.com.ua/edu/5566 

 

10.03.2016  р. на базі ДНЗ (ясла-садок) „Весняночка" смт. Калинівка відбувся спільний семінар-практикум для вихователів тапрактичних психологів ДНЗ і НВК з теми: "Використання засобів ейдетики в навчально-виховному процесі ДНЗ". 

Детальніше у розділі Методична діяльність.

З метою дотримання державного контролю за діяльністю дошкільного навчального закладу (дитячий садок) «Золотий ключик» Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області, визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня та забезпечення надання якісної освіти відповідно до наказу № 05 від 04 січня 2016 року відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації надано (дошкільному навчальному закладу (дитячий садок) «Золотий ключик» Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області) аргументований висновок щодо результатів атестаційної експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації для підвищення якості надання освітніх послуг населенню, на підставі висновку та рекомендацій щодо здійснення освітніх послуг, що надаються навчальним закладомвизнано дошкільний навчальний заклад (дитячий садок) «Золотий ключик» Калинівської селищної ради Васильківського району Київської області атестованим.

 

У дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) "Золотий ключик" смт Калинівка весело пройшли весняні свята.

Фото у розділі Фотогалерея.

В українському стилі відбулися свята в дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Колосочок"       с. Саливінки, які були присвячені 8-му Березня.

Фото у розділі Фотогалерея.

В дошкільному навчальному закладі (дитячий садок) "Дружба" с. Ксаверівка пройшло свято 8-го Березня. Малята привітали своїх матусь і бабусь подарунками які виготовили власноруч. 

В дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Сонечко" смт Дослідницьке весело пройшли свята присвячені весні, матусі, бабусі та усім жінкам. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Надійшла весна прекрасна, многоцвітна, тепла, ясна.... І принесла з собою перше весняне свято - свято 8 Березня, свято мам, бабусь і дівчаток. Радісно і весело зустріли цей день в ДНЗ "Золотий півник" с. Кожухівка. Самі наймолодші малята разом з Казкаркою допомогли шукати маму маленьким кошенятам.  А в молодшій групі мам та бабусь вітали радісно віршами, піснями та таночками.  Хлопчаків  середньої групи навчав хорошим джентельменським манерам герой мультика Губка Боб.  До дітей старшої групи завітала на свято сама Весна і принесла з собою Теплий Вітер та святкові привітання.

Фото у розділі Фотогалерея.

З весною приходить радісне, світле свято 8 березня. Малята дитячого садка "Дюймовочка" с. Плесецьке, зустріли його піснями, віршами, цікавими конкурсами та іграми. Діти вітали зі святом мам, бабусь, хлопчики не забули привітати дівчаток квітами та щирими побажаннями. Для працівників дитячого садка та мам, діти виготовили своїми руками цікаві сувеніри та подарунки.

Фото у розділі Фотогалерея.

У ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка пройшли тематичні заняття, присвячені жіночому святу 8 Березня. Наші діти вміють вітати своїх мам, бабусь та сестричок не лише піснями, віршами та танцями, а й виготовляти своїми руками невеличкі подарунки.

Фото у розділі Фотогалерея.

В дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке, силами групи "Суничка" було проведено акцію на підтримку дідуся, військовослужбовця АТО. Діти намалювали малюнки. Акцію підтримали й працівники закладу та батьки.

Фото у розділі Фотогалерея.

У березневі перші дні,

Малята всі, на всій землі,

Своїх матусь вітають.

Співають їм дзвінкі пісні,

Дарують квіти весняні,

 

Щасливих днів бажають.

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) "Казочка" смт Гребінки розпочалися весняні свята.

Фото у розділі Фотогалерея.

 В дошкільному навчальному заклалді "Сонечко" смт Дослідницьке пройшло відкрите заняття гуртка з навчання раннього читання за методикою Л.Шелестової  для батьків дітей середньої групи.

Фото у розділі Фотогалерея.

У дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке пройшли підсумкові заняття з екологічного виховання, метою яких було виховання у дітей любові до природи, до свого краю засобами дослідницької діяльності.

Малята із великим задоволенням проводили досліди з водою, повітрям, глиною, рослинами, висували припущення, робили висновки, вчилися любити природу, бережно відноситись до неї.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 Шановні керівники!

Прошу врахувати у роботі лист Міністерства освіти і науки України від 16 лютого 2016 року № 1/9-81 “Про методичний посібник “Навчіть дитину захищатися” методичний посібник «Навчіть дитину захищатися» для фахівців, які працюють з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з питань попередження насильства над дітьми.

Посібник був схвалений для використання науково-методичною комісією з проблем виховання дітей та учнівської молоді Науково-методичної ради з питань освіти Міністерства освіти і науки ( протокол № 4 від 14 грудня 2015 року).

Матеріали розміщені у вільному доступі на сайті Міністерства в розділі «Позашкільна освіта, виховна робота, корисна інформація» за посиланням: http://mon.gov.ua/content/Новини/2016/02/15/manual-kindergarten.pdf

 

12 лютого в ДНЗ "Казочка" смт Гребінки відбулися батьківські збори в групі раннього віку „Сонечко” з теми: „Як виховати успішну дитину”.

Батьки взяли участь в анкетуванні, обговоренні та обігруванні проблемних ситуацій, вчилися грати в дидактичні ігри для дітей раннього віку.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

Новинка видавництва Мандрівець: Дитяча хореографія: навчально-методичний посібник (3-тє вид., зі змінами та доповн.)

Автор: Шевчук Антоніна Семенівна

Навчально-методичний посібник містить програму хореографічної діяльності дітей від 3-х до 7-ми років та навчально-методичне забезпечення процесу виховання, освіти і розвитку дітей дошкільного віку в хореографічній діяльності; рекомендується як варіативна частина змісту роботи з дітьми за Базовим компонентом дошкільної освіти, розглядається як діяльність за інтересами, потребами дітей та за вибором батьків і педагогів. Розширює можливості розвитку особистості дитини, мистецької освіти і естетичного виховання за чинними вітчизняними програмами комплексного типу.

 

З нагоди 2 річниці подій на Майдані в селищі Калинівка відбулося вшанування пам"яті загиблих героїв Небесної сотні.

Не залишилися в стороні  працівники і вихованці ДНЗ "Весняночка". З дітьми  були проведені бесіди про події тих страшних днів та самовідданість людей, які захищають зараз нашу Батьківщину.

Хвилиною мовчання вшановували  пам"ять загиблих.

Сьогодні вихованці старших та середніх груп  підготували невеличкі подарунки (малюнки, сувеніри, поробки), які передадуться до наших воїнів-захисників в зону АТО. Сподіваємось, що тепло дитячих сердець зігріють наших захисників на сході України.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

Поговоримо про батьківські збори!

 Що варто робити для проведення ефективного спілкування з батьками:

 ✔Перед початком зборів краще «залишити за дверима» поганий настрій.

 ✔Відведіть на проведення батьківських зборів не більше 1,5 години.

 ✔Найприємніший звук для людини — її ім’я. Покладіть перед собою список з іменами та по-батькові батьків.

 ✔Перед початком батьківських зборів оголосіть питання, які плануєте обговорити.

 ✔Не забудьте «золоте правило» педагогічного аналізу: починати з позитивного, потім говорити про негативне, завершувати розмову пропозиціями на майбутнє.

 ✔Попередьте батьків, що не вся інформація може стати надбанням дітей.

 ✔Подякуйте всім, хто знайшов час прийти.

 ✔Дайте зрозуміти батькам, що Ви добре розумієте, як важко дитині вчитися.

 ✔В особистій бесіді оцінюйте успіхи дітей щодо їх потенційних можливостей.

 ✔Доведіть до батьків думку, що «поганий учень» не означає «погана людина».

 ✔Батьки повинні піти зі зборів з відчуттям, що вони можуть допомогти своїй дитині.

 Не варто:

✖Засуджувати присутніх батьків за неявку відсутніх.

✖Порівнювати успіхи окремих учнів і різних класів.

✖Давати негативну оцінку всьому класу.

✖Переоцінювати значення окремих предметів.

✖Обирати для спілкування повчальний тон.

 Джерело: http://shkola.net.ua/

 

Для використання в навчально-виховному процесі у розділі Нормативно-правова база розміщено Методичні матеріали “Організація і порядок проведення медичних оглядів працівників дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів”.

 

Маленька праця краща за велике безділля. Діти старшої групи дошкільного закладу "Казочка" смт Гребінки вміють дружно працювати а виконувати різноманітні доручення.

Фото у розділі Фотогалерея.

Веселий вийшов сніговичок у малят з дитсадочка "Дружба" с. Ксаверівка.

Фото у розділі Фотогалерея.

Будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, відносини тощо, пов'язані з людиною і членами її родини, відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у побутовому, інтимному, товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення людиною, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням функцій держави чи органу місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень — це інформація про особисте і сімейне життя людини, яка є конфіденційною. Це обумовлено рішенням Конституційного Суду України від 20.01.2012 № 2-рп/2012.

Положення ч. 2 ст. 32 Конституції передбачають вичерпні підстави для можливого правомірного втручання в особисте і сімейне життя людини. Такими підставами є:

- згода людини на збирання, зберігання, використання і поширення конфіденційної інформації щодо неї

- якщо згода відсутня, то це випадки, передбачені законом, і тільки в інтересах національної безпеки, економічного добробуту і прав людини

Відповідно до ст. 260 Кримінально-процесуального кодексу України аудіо-, відеоконтроль особи є різновидом втручання у приватне спілкування, яке проводиться без її відома на підставі ухвали слідчого судді, якщо є достатні підстави вважати, що розмови цієї особи або інші звуки, рухи, дії, пов’язані з її діяльністю або місцем перебування тощо, можуть містити відомості, які мають значення для досудового розслідування.

Оскільки інформація, відображена в аудіозаписах розмов працівників навчального закладу, містить у собі відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у товариському, професійному, діловому та інших сферах життя особи, така інформація може збиратися, зберігатися, використовуватися і поширюватися лише за умови одержання згоди працівників.

Збір інформації, що містить відомості про події та явища, що відбувалися або відбуваються у товариському, професійному, діловому та інших сферах життя працівників, без одержання їхньої згоди, є порушенням конституційних прав громадян.

 

З метою активізації освітньої роботи дошкільних навчальних закладів з екологічного  виховання дітей дошкільного віку та широкої популяризації професійної майстерності педагогів, поширення інноваційних освітніх технологій, Міністерством освіти і науки України започатковано проведення Всеукраїнського фестивалю-огляду «Калейдоскоп  педагогічних  ідей з  екологічного  виховання дошкільників», що стартував у режимі он-лайн  1 лютого поточного року (лист МОН України від 25.01.2016 №1/9-41 розміщено у розділі Нормативно-правова база).

Запрошуємо педагогів дошкільних навчальних закладів (навчально-виховних комплексів) різних типів і форм власності прийняти участь у фестивалі-огляді та розмістити свої матеріали на Освітньому порталі «Педагогічна преса».

З інструкцією щодо розміщення матеріалів та порядку голосування можна ознайомитись за посиланням: http://pedpresa.ua/festival-2.