30 серпня 2018 року у рамках районної серпневої конференції педагогічних працівників відбулося засідання секції педпрацівників ЗДО та НВК Васильківського району.

Під час засідання були розглянуті питання:

- особливості організації роботи в ЗДО та НВК у 2018-2019 н.р., 

- програмне та навчально-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в ЗДО у 2018-2019 н.р. 

- актуальні питання щодо наступності дошкільної та початкової освіти в умовах реалізації Концепції Нової української школи, 

- ведення ділової документації, 

- підсумки роботи районних методичних об’єднань за 2017-2018 н.р. 

- план та завдання районних методичних об’єднань на 2018-2019 н.р.

7 червня 2018 року на базі Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Академія неперервної освіти» відбувся семінар-практикум з теми: «Формування художньо-продуктивної компетенції дітей дошкільного віку засобами театралізованої діяльності» для методистів регіональних методичних служб із питань дошкільної освіти відділів освіти районних державних адміністрацій, міських рад, управлінь освіти районних державних адміністрацій, управлінь освіти і науки міських рад.

Під час семінару-практикуму методист райметодкабінету, Іліч О.Г., розповіла про види театралізованої діяльності та ефективне використання їх у музично-театралізованій діяльності закладів дошкільної освіти. Разом з Чайкіною Н.В., вихователем ЗДО "Золоті зернята" смт Глеваха презентували атрибути до театралізованих ігор.

Також до уваги колег області був представлений досвід роботи педагогічної студії музичних керівників та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Васильківського району з теми: «Розвиток творчих здібностей дітей у музично-театралізованої діяльності», яка функціонувала протягом 2017/2018 н.р. на базі ЗДО «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради. Були представлені відеофрагменти роботи з дітьми 

https://www.youtube.com/ch…/UCZHMdHM_KzfF6I4qAZGL_tA/videosh

Дякую вам, мої колеги, педагоги дошкільного закладу "Золоті зернята" смт Глевахи, за вашу творчість, наполегливість, щире бажання втілювати найкраще у практику своєї роботи. Пишаюся тим, що ми всі - однодумці.

04 червня 2018 року на базі ЗДО "Золоті зернята" Глевахівскої селищної ради був проведений тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти Васильківського району. Програма тренінгу передбачала підготовку вихователів до реалізації освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» у 2018/2019 навчальному році. У тренінгу взяли участь 28 педагогів дошкільних закладів району. Серед них завідувачі, вихователі-методисти, вихователі та практичні психологи. 

Тренінг провела методист з дошкільної освіти Васильківського райметодкабінету Іліч Оксана Геннадіївна.

Під час тренінгу педагоги отримали можливість детально ознайомитися з концепцією, змістом і методикою роботи за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». 

Під час заходу панувала творча атмосфера, яка сприяла плідній роботі.

22 травня 2018 року у департаменті освіти і науки Київської обласної державної адміністрації відбулася робоча нарада з питань дошкільної освіти для спеціалістівта методистів місцевих органів управління освітою.

У нараді взяли участь представники Головного управління Держспоживслужби в Київській області, Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти.

У ході наради розглядалися таки питання:

- дотримання вимог санітарного законодавства та порядку державної реєстрації потужностей харчоблоків;

- особливості управління закладами дошкільної освіти в контексті реалізації Закону України «Про освіту»;

- виконання плану створення додаткових місць для дітей дошкільного віку у 2018 році;

- забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти;

- реалізація освітньої програми «Впевнений старт» у закладах дошкільної освіти Київщини.

18-19 травня 2018 року департаментом освіти і науки Київської області на базі Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України був організований тренінг для педагогів закладів дошкільної освіти. Програма тренінгу передбачала підготовку тренерів до реалізації освітньої програми для дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт» у 2018/2019 навчальному році. У тренінгу взяли участь 38 педагогів. Серед них методисти міських, районних методичних кабінетів, завідувачі, вихователі-методисти та вихователі ЗДО Київської області.

Перед учасниками тренінгу виступили Сергій Дмитрович Максименко, академік-секретар Відділення психології, вікової фізіології та дефектології НАПН України, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, академік НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Президент ВГО "Товариство психологів України", Піроженко Тамара Олександрівна, завідувачка лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, доктор психологічних наук, професор. 

Тренінг провели Хартман Олена Юріївна, співавтор програми та НМК «Впевнений старт», кандидат психологічних наук, старший науковий співробітник лабораторії психології дошкільника, кандидат психологічних наук, заступник голови Ради молодих вчених Інституту психології імені Г.С.Костюка НАПН України та Волошина Ірина Василівна, координатор проекту «Впевнений старт».

Під час тренінгу педагоги отримали можливість детально ознайомитися з концепцією, змістом і методикою роботи за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт». Педагоги відпрацювали алгоритм організації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку в умовах ЗДО за певною темою та отримали авторські роз’яснення щодо використання всіх складових навчально-методичного комплекту. 

Під час заходу панувала творча атмосфера, яка сприяла плідній роботі. Упродовж травня-серпня 2018 року підготовлені тренери проведуть навчальні тренінги для педагогів закладів дошкільної освіти Київської області.

17 травня 2018 року у залі Васильківської районної державної адміністрації відбулася нарада керівників закладів дошкільної освіти. На нараді були присутні в.о. начальника відділу освіти Васильківської РДА Марчук Ю.П., головний спеціаліст Варга Б.І., завідуюча РМК Андрикевич І.В., методисти РМК Іліч О.Г., Хабанець В.Р. Під час наради були розглянуті наступні питання: закінчення навчального року та початку літнього оздоровчого періоду, пожежної безпеки, харчування, нові підходи до методичної роботи з педкадрами району, стан функціонування сайтів закладів дошкільної освіти, сторінок (груп) у соціальних мережах. Також присутні були ознайомлені з останніми наказами, листами МОНУ, МОЗ.

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання. Відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом МОН України від 06.10.2010 №930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників» (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 20.12.2011 № 1473, наказом МОН від 08.08.2013 № 1135), 3-4 квітня 2018 року на базі ОНЗ Гребінківський НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" та Калинівського НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ" відбулося засідання атестаційної комісії ІІ рівня відділу освіти Васильківської райдержадміністрації. Атестація стала ще одним етапом у зростанні педагогічної майстерності більше двухсот педагогічних працівників закладів освіти району та сприяла їх творчому доробку.

23 березня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти "Золоті зернята" cмт Глеваха відбулася атестація 35-ти педагогічних працівників закладів дошкільної освіти району комісією І рівня.

27 березня 2018 року у рамках Фестивалю педагогічної творчості на базі Калинівського НВК №1 методистом РМК Іліч Оксаною Геннадіївною було проведено секційне засідання педагогічних працівників закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів з теми "Творче спрямування діяльності педагогів ЗДО та НВК району на успішну реалізацію Базового компоненту дошкільної освіти". Засідання пройшло у формі мобільних майстер-класів. Кращі педагогічні працівники закладів дошкільної освіти та навчально-виховних комплексів презентували свої надбання, поділилися досвідом роботи, ознайомили своїх колег з новими методиками.

22 березня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбулося друге засідання педагогічної майстерні з теми «Розвиток творчих здібностей дітей у процесі театралізованої діяльності». 

Детальніше у розділі Методична діяльність.

22.02.2018 на базі закладу дошкільної освіти «Ромашка» Глевахівської селищної ради відбулося друге засідання педагогічної майстерні вихователів «Впровадження інноваційних технологій у практику роботи закладів дошкільної освіти». Темою засідання став  «Чарівний світ LEGO-перетворень».

Детальніше у розділі Методична діяльність.

19.02.2018 на базі ЗДО «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбулася нарада вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.

Детальніше у розділі Методична діяльність.

15.02.2018 у Калинівському закладі дошкільної освіти «Золотий ключик» відбувся семінар-практикум для інструкторів з фізкультури, вихователів ЗДО та НВК з теми: «Організація та проведення спортивних свят у закладі дошкільної освіти».

Детальніше у розділі Методична діяльність.

12 грудня 2017 року на базі закладу дошкільної освіти "Золоті зернята" смт. Глеваха для педагогів ЗДО Васильківського району та міста Василькова відбувся семінар з теми "Оновлена освітня програма «Впевнений старт» та навчально-методичне забезпечення" за участю одного із авторів програми Хартман Олени Юріївни, старшого наукового співробітника лабораторії психології дошкільника Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, кандидата психологічних наук, заступника голови Ради молодих вчених Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України.

Фото у розділі Фотогалерея.

      07 грудня 2017 року у закладі дошкільної освіти „Весняночка" смт. Калинівка відбувся семінару-практикум для вихователів-методистів, вихователів ЗДО та НВК з теми «Впровадження розвивального альбому Л.В. Шелестової "Світ у картинах художників" в роботу закладів дошкільної освіти».

Детальніше у розділі Методична діяльність, фото у розділі Фотогалерея.

29.10.2017р. на базі ЗДО (ясла-садок) «Казочка» смт Гребіники відбувся семінар-практикум для молодих, малодосвідчених вихователів та вихователів, які не мають фахової освіти з теми «Методика розгляду картини та навчання розповіді за нею». 

Детальніше у розділі Методична діяльність, фото у розділі Фотогалерея.

Весело проводять час дошкільнята в закладі дошкільної світи «Весняночка» Калинівської селищної ради. На заняттях вихователь та практичний психолог  Міщенко О.В. використовує новітні методики та технології.  Так, за допомогою ейдетичних вправ, які спрямовані на зорове і слуховое сприймання, розвиває у дітей уміння уявляти образи. Така методика розвиває монологічне мовлення, слухове сприймання.

Фото у розділі Фотогалерея.

На виконання наказу по відділу освіти Васильківської райдержадміністрації від 13.11.2017 року. та наказом по закладу дошкільної світи «Весняночка» Калинівської селищної ради з 20 по 24 листопада в дитсадку пройшов Тиждень дорожнього руху.

Всі заплановані заходи виконані. На закінчення Тижня дорожнього руху під керівництвом музичного керівника Мирводи О.О. був організований флешмоб.

Фото у розділі Фотогалерея.

Захоплюючим та цікавим дійством стало музично-спортивне свято  "Посвята в козачата" в дитячому садку "Дюймовочка" с. Плесецьке. Хлопчики та дівчатка показали свою спритність, силу, відвагу, притаманну украінским козакам, а надихали іх  дорослі козаки:  Іван Сірко та Козак Неабиякий, які посвятили хлопчиків у козачата.

Фото у розділі Фотогалрея.

9 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради відбувся семінар практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК з теми «Декоративне малювання як засіб формування мистецької культури».

Детальніше у розділі Методична діяльність, Фотогалерея.

8 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбулося районне засідання педагогічної майстерні вихователів-методистів та музичних керівників з теми "Розвиток творчих здібностей дітей на музичних заняттях шляхом застосування елементів системи Карла Орфа".

Детальніше у розділі Методична діяльність, Фотогалерея.

 

 

У період з 24.10 по 27.10 2017 року весело пройшли осінні свята в закладі дошкільної освіти "Золоті зернята" Глевахівської селищної ради.

Фото у розділі Фотогалерея. 

 У закладі дошкільної освіти "Ромашка" Глевахівської селищної ради  відбулися осінні свята.

Фото у розділі Фотогалерея. 

В ЗДО (ясла–садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради цікаво, змістовно пройшли осінні свята. До дітей  завітали різні казкові персонажі. Дошкільники з охотою виконували таночки, пісні, гралися в ігри. Осінь пригостила всіх дітей смачними фруктами.

Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

Шановні колеги! У розділі Нормативно-правова база розміщено "Методичні рекомендації щодо організації взаємодії закладів дошкільної освіти з батьками вихованців" (лист МОН України від 11.10.2017 № 1/9-546).

Славна добрими і героїчними традиціями Українська земля. Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Ми, їх нащадки, маємо свято шанувати і примножувати козацьку славу. Чи спроможні на це сьогоднішні козаки, показало  спортивне свято «Козацькі забави» проведене у дошкільному відділенні Путрівського НВК.

На початку малята розділилися на два курені «Золота булава» та «Червона калина». Весело співали, крокували, грали в ігри, змагалися в естафетах «Влучні вояки», «Перетягування канату» та «Гей ви, коні воронії». Дівчата також не засиджувалися,чекали  на повернення козаків додому з «борщем».

Фото у розділі Фотогалерея.

Із набранням чинності новим Законом України «Про освіту» відбулися зміни й у Законі України «Про дошкільну освіту».

Шановні колеги, прошу ознайомитись.

Закон Про Освіту Дошкілля.pdf
Adobe Acrobat Document 199.0 KB

Радісниі веселим і таким зворушливим було свято присвяченого Дню дошкілля у литячому садку "Дюймовочка" Плесецької сільської ради. Зі святом вітали батьки, дітвора, випускники дитячого садка теж прийшли із подарунками, вони підготували таночки. Кращим працівникам  було вручено подяки і квіти.  Цікавими і такими забавними були номери, які підготували самі вихователі. Силами батьків була організована виставка осінніх букетів. 

Фото у розділі Фотогалерея.

Із Днем Дошкілля вітаємо нині
Усіх, хто світлом простеляє путь,
Для кого головне в житті – ДИТИНА,
Її освіта і духовна суть.

Хто до дітей приходить не на службу –
На добру зустріч з нашим майбуттям,
Хто їм несе щодня любов і дружбу
І просто віддає своє життя.

Прийміть від нас вітання щирі
Всі педагоги дитсадків!
Нехай душа і розум будуть в мирі
І все складається у вас в житті.

Нехай дарують радість вихованці
І мудрість вашу далі понесуть,
І серед них нехай зростуть обранці,
Щоб світлом простеляти людям путь!

З 1 вересня 2017 року старші дошкільнята ДНЗ "Весняночка" смт Калинівка розпочали роботу за новою книжкою Л.Шелестової "Світ у картинах художників". Вихователь-методист дошкільного закладу Мизюк О.М., доклала багато зусиль для підготовки відповідних наочних та дидактичних матеріалів.

Перші занятя пройшло успішно! Діти ознайомилися з різними видами мистецтв, розвивальним альбомом для занять і з першими картинами справжніх художників.

Фото у розділі Фотогалерея.

У групі раннього віку дошкільного закладу "Весняночка" смт Калинівка вихователь Сьомко Л. ознайомлює малят з цікавими дарами осінніх дерев, вчить досліджувати їх властивості.

 

22 вересня 2017 року в Києві, в Палаці дітей та юнацтва відбулися урочисті заходи організовані Міністерством освіти і науки України з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля, який започатковано ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» на виконання рішення І Всеукраїнського з’їзду працівників дошкільної освіти. 
Для участі в урочистостях були запрошені делегації з усіх регіонів України у тому числі і наша делегація Київської області на чолі із головним спеціалістом департаменту освіти і науки Київської облдержадміністрації Ківшарь Л.І. та завідувачем відділу дошкільної освіти КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти" Нечипорук Н.І. 

Фото у розділі Фотогалерея.

В день свого професійного свята – Дня рятувальника – 15 вересня, в дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) «Золотий півник» с. Кожухівка завітали справжні рятувальники-пожежники. Діти радо зустріли їх на подвірї садочка, де з ними провели цікаву бесіду з пожежної безпеки, дали можливість оглянути пожежний автомобіль. А ще дошкільнята із захопленням дивились на рятувальників у спецкостюмах, мали можливість самим їх приміряти, перевірили, як працює радіозв’язок, згадали, як потрібно викликати пожежну службу, як запобігти появи вогню, правила поведінки під час його виникнення. Малюки також мали можливість побачити, як проходить тушіння вогню (уявного). І дорослі, і малі подякували гостям за цікаву зустріч і привітали їх зі святом.

Фото у розділі Фотогалерея.

14 вересня 2017 року відбулася чергова нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів Васильківського району.

Під час наради були розглянуті питання харчування, режимів роботи дитячих садків, організації навчально-виховного процесу, кадрові питання, питання підготовки до атестації педпрацівників, функціонуваня сайтів дошкільних закладів.

07 вересня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу "Ромашка" Глевахівської селищної ради відбулося настановче засідання методичного об’єднання музичних керівників та інструкторів з фізичного виховання ДНЗ та НВК з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р.".

 

    Сьогодні свято школярів! І не можна без сліз пройти повз першокласників! Як виросли, які серйозні!!! 

    Малюки старшої групи дошкільного навчального закладу "Зодотий ключик" смт Калинівка прийшли на свято Першого дзвоника, аби провести в дорогу знань своїх друзів.

    Хай легкими, світлими і радісними будуть шкільні роки, дорогі наші першокласники!

 

Шановні колеги!

Пропоную до вашої уваги оновлену програму "Впевнений старт" та електроий варіант програм розвитку дітей дошкільного віку, які розміщені на сайті МОНУ.

28 серпня 2017 року на базі Путрівського НВК у рамках Серпневої конференції відбулося засідання секції вихователів та вихователів-методистів ДНЗ та НВК з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р.".

Детальніше у розділі Методична діяльність. Фото у розділі Фотогалерея.

 

 

Цікаво пройшло святкування Дня державного прапора України в ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради. Програма свята була насичена іграми, таночками, змаганнями. Хлопчики показали які вони козаки, а дівчатка проявили себе, як справжні господині.

Доброю традицією у ДНЗ (ясла-садок) «Дзвіночок» 
смт Гребінки
стало щорічне проведення Олімпійсько
го
дня. А цього року дошкільників ДНЗ чекав сюрприз.
Свято спорту пройшло на селищному стадіоні. Малюки
залюбки гралися в ігри, брали участь у естафетах та
змаганнях.
Фото у розділі Фотогалерея.

У розділі Нормативно-правова база розміщено інструктивно-методичні рекоменда ції МОНУ «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році».

10 червня 2017 року на базі дошкільного закладу "Ромашка" смт Глеваха відбулася підсумкова нарада вихователів-методистів ДНЗ. Під час наради були розглянуті наступні питання:

-підсумки навчально-виховного процесу в дошкільних закладах за 2016/2017 н.р.,

-вимоги до складання річного плану на 2017/2018 н.р., -новітні форми методичної роботи,

-оновлення структури районного методичного об’єднання.педпрацівників ДНЗ на 2017/2018 н.р.

Випускне свято в дошкільному навчальному закладі "Сонечко" смт Дослідницьке.

Фото у розділі Фотогалерея.

У дошкільному навчальному закладі "Ромашка" смт Глеваха відбувся звіт керівника ДНЗ, Слюсаренко Лідії Миколаївни. Робота завідувача дитячого садка визнана задовільною.