Методична діяльність

22 березня 2018 року на базі закладу дошкільної освіти «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбулося друге засідання педагогічної майстерні з теми «Розвиток творчих здібностей дітей у процесі театралізованої діяльності». Слухачами педмайстерні стали вихователі-методисти, музкерівники ЗДО та НВК. 

На початку засідання Іліч О.Г., методист райметодкабінету ознайомила присутніх з історією виникнення театру, розповіла про значення театралізованої діяльності у розвитку здібностей дітей дошкільного віку.

Присутні переглянули розвагу «Цирк» у середній групі.  Розвагу з використанням різних видів театралізованої діяльності (шкарпеточний театр, театр маріонеток, топотушки, музично-пластична імпровізація тощо) провели інструктор з фізкультури Чайкіна Надія Василівна, музичний керівник Іліч Оксана Геннадіївна, вихователі  Григор’єва Наталія Павлівна, Іванюк Алля Василівна.

Далі присутні переглянули розвагу з використанням різних новітніх видів театралізованої діяльності «Чарівні речі» у старшій групі. Були представлені: театр тантамарески, гра-драматизація з елементами лялькового театру, театр «живої руки», театр ніг, театр «великих тіней». Розвагу провели музичний керівник Снітко Ольга Анатолівна, вихователь Пірог Руслана Андріївна.

Методист райметодкабінету Іліч Оксана Геннадіївна ознайомила учасників педмайстерні з організацією театрально-ігрової діяльності у закладі дошкільної освіти, вихователь-методист Соловйова Світлана Миколаївна  виступила з презентацією: «Види театралізованих ігор у закладі дошкільної освіти». Присутні із задоволенням прийняли участь у практикумі «Театральний ринг». Його провели методист райметодкабінету Іліч Оксана Геннадіївна, завідувач Федосєєнко Галина Іванівна, вихователь-методист Соловйова Світлана Миколаївна.

По закінченню педагоги оглянули виставку різних видів театралізованої діяльності.

Відеофрагменти педмайстерні.

План та методичні рекомендації педмайстерні
План, рекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 338.8 KB

22.02.2018 на базі закладу дошкільної освіти «Ромашка» Глевахівської селищної ради відбулося друге засідання педагогічної майстерні вихователів «Впровадження інноваційних технологій у практику роботи закладів дошкільної освіти». Темою засідання став  «Чарівний світ LEGO-перетворень».

Всім відомо, що конструктори LEGO на сьогоднішній день є незамінним матеріалом для занять у дошкільних установах. LEGO – одна з найвідоміших і поширених нині педагогічних систем, яка широко використовує тривимірні моделі реального світу в предметно-ігровому середовищі в процесі навчання та розвитку дитини дошкільного віку.

Під час зустрічі були розглянуті питання виникнення конструктора LEGO, його значення,  використання конструктора у різних видах діяльності дошкільнят. Також було ознайомлено присутніх з програмою  «Шість цеглинок».

Використання конструктора LEGO дозволяє малятам вчитися граючи і навчатися в грі, яка є найважливішим супутником дитинства. У цьому переконалися учасники заходу під час   перегляду заняття у середній групі «ЛЕГО цирк», яке провела вихователь Семенова Ляля Валеріївна. Діти будували арену, арку, канатохідну доріжку, різних тварин. Присутні побачили, як в ході заняття з конструктором LEGO, підвищується комунікативна активність кожної дитини, формується вміння працювати в парах, в групі, відбувається розвиток творчих здібностей, підвищується мотивація до навчання.

Для ознайомлення педагогів дошкільних закладів району з методикою організації занять з LEGO-конструювання в дитячому садку вихователь-методист Королік Лариса Борисівна провела з педагогами практикум «Чарівний світ LEGO-перетворень».

Наприкінці зустрічі методист Всильківського райметодкабінету Іліч Оксана Геннадіївна підвела підсумки засідання педагогічної майстерні та  ознайомила присутніх з рекомендаціями.

Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
план, рекомендації МО Ромашка.pdf
Adobe Acrobat Document 376.8 KB

 19.02.2018 на базі ЗДО «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбулася нарада вихователів-методистів закладів дошкільної освіти. На нараді були розглянуті питання:

- про хіхід атестації педагогічних працівників,

- про підготовку до Фестивалю педагогічної творчості, районної педагогічної  виставки  «Освіта Васильківщини-2018»,

- про нові форми методичної роботи з педпрацівниками,

- ознайомлення з новими листами МОНУ,

про змістове наповнення сайтів ЗДО,

- тощо. 

Зважаючи на те, що збереження та зміцнення фізичного здоров’я дітей є одним із пріоритетних завдань, визначених чинними нормативно-правовими документами в галузі дошкільної освіти, з метою закріплення рухових навичок та фізичних якостей дошкільнят, виховання в них почуття колективізму, дружби, взаємодопомоги, розвитку дисциплінованості та організованості, сьогодні у Калинівському закладі дошкільної освіти «Золотий ключик» відбувся семінар-практикум для інструкторів з фізкультури, вихователів ЗДО та НВК з теми: «Організація та проведення спортивних свят у закладі дошкільної освіти».

На початку семінару-практикуму виступили методист Всильківського райметодкабінету Іліч Оксана Геннадіївна, яка розповіла про класифікацію фізкультурних свят та інструктор з фізкультури ЗДО «Золоті зернята» смт. Глеваха Чайкіна Надія Василівна, яка ознайомила присутніх з вимогами до організації та проведення спортивних свят.

У практичній частині присутні переглянули спортивне свято в старшій групі «Орел і решка. Мадагаскар». Свято провели інструктор з фізкультури Коваль Світлана Анатоліївна, вихователь Куземка Анна Сергіївна, музичний керівник Настояща Любов Михайлівна. Далі завідувач закладу, Петренко Оксана Михайлівна, провела практикум з фізінструкторами та вихователями: «Спорт та інтелект – фізінструкторам респект!».

Наприкінці зустрічі методист Всильківського райметодкабінету Іліч Оксана Геннадіївна підвела підсумки семінару-практикуму та  ознайомила присутніх з рекомендаціями.

Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План.pdf
Adobe Acrobat Document 178.9 KB

      07 грудня 2017 року у закладі дошкільної освіти „Весняночка" смт. Калинівка відбувся семінару-практикум для вихователів-методистів, вихователів ЗДО та НВК з теми «Впровадження розвивального альбому Л.В. Шелестової "Світ у картинах художників" в роботу закладів дошкільної освіти».

     Присутні із задоволенням переглянули заняття з дітьми старшої групи з теми «Небо всіялось зірками, місяць виплив із-за хмар», яке провела вихователь-методист Мизюк Ольга Михайлівна.

      Під час теоретичної частини виступила автор розвивального альбому та методичного посібника Людмила Володимирівна Шелестова, доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник Інституту обдарованої дитини НАПН України. Вона розповіла про особливості роботи з альбомом розвивальних завдань для дітей 5-7 років «Світ у картинах художників» та ознайомила присутніх з інноваційним досвідом  використання живопису як засобу естетичного, мовленнєвого, творчого, емоційного розвитку дітей та джерелом інформації про світ. Людмила Володимирівна надала педагогам рекомендації щодо організації занять з пізнання дітьми світу засобами живопису.

      По закінченню вихователь-методист Мизюк О.М. провела тренінг «Формування навичок розгляду картин при роботі з розвивальним альбомом "Світ у картинах художників", розділ  «Тварини».

      Учасники семінару-практикуму виявили бажання у наступному навчальному році працювати за новим посібником.

Фото у розділі Фотогалерея.

29.11.2017р. на базі ЗДО (ясла-садок) «Казочка» смт Гребіники відбувся семінар-практикум для молодих, малодосвідчених вихователів та вихователів, які не мають фахової освіти з теми «Методика розгляду картини та навчання розповіді за нею». 

1.     Присутні переглянули заняття з мовленнєвого розвитку в  старшій групі «Складання розповіді за репродукцією картини І.І.Левітана «Золота осінь», яке провела вихователь Оверченко Ю.В.

Під час теоретичної частини вихователь Фещенко В.В. доповіла про  роль картини в розвитку зв’язної  мови  дошкільнят, вихователь-методист Бура С.О., розкрила суть методики навчання дошкільників розповіді за сюжетною картиною.

Учасники семінару із задоволенням прийняли участь у практикумі «Навчання розповідання за серією картин на основі літературних творів», який провела вихователь Шадура Л.М.

По закінченню методист РМК, Іліч О.Г. підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями. 

Презентації семінару практикуму. Фото у розділі Фотогалерея.                                                       

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
казочка метод реком Microsoft Office Wor
Adobe Acrobat Document 384.7 KB

9 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради відбувся семінар практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК з теми «Декоративне малювання як засіб формування мистецької культури».

Під час практичної частини учасники семінару практикуму переглянули тематичне заняття у старшій групі «Дивовижні орнаменти Марфи Тименко» за освітньою лінією «Дитина у світі Культури» (розділ «Образотворча майстерня»: ознайомлення з живописом, малювання). Заняття провели вихователі Глівінська О.М. та Люта Л.А.

По закінченню вихователі Ганіченко О.Ю., Храмичева О.П. розповіли про майстрів декоративного українського розпису та проаналізували зміст комплексних програм «Дитина» (розділ «Образотворча майстерня», ознайомлення з живописом), «Впевнений старт» (напрям: Образотворча діяльність), «Українське дошкілля» (розділ «Світ мистецтва»).

Вихователь-методист Григораш Л.М. детально ознайомила присутніх з елементами декоративного малювання у різних вікових групах та надала методичні рекомендації по організації занять з декоративного малювання.

Присутні із задоволенням прийняли участь у майстер-класі з теми «Магічний світ чарівних розписів петриківських майстрів», який провела вихователь Люта Л.А.

По закінченню методист РМК, Іліч О.Г. підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями. 

Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару практикуму
План семінара .pdf
Adobe Acrobat Document 294.7 KB

 8 листопада 2017 року на базі закладу дошкільної освіти «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради відбулося районне засідання педагогічної майстерні вихователів-методистів та музичних керівників з теми "Розвиток творчих здібностей дітей на музичних заняттях шляхом застосування елементів системи Карла Орфа".

Методист з дошкільного виховання райметодкабінету Іліч О.Г. розповіла про життєвий та творчий шлях німецького композитора Карла Орфа, про використання елементів ОРФ-педагогіки у дошкільному навчальному закладі, ігрову систему Орфа на музичних заняттях та відомих Орф-педагогів.

Під час практичної частини  присутні переглянули музичне заняття в середній групі «Чарівні віконця» з елементами системи Карла Орфа, яке провели методист РМК Іліч О.Г., вихователь Григор’єва Н.П., інструктор з фізкультури Чайкіна Н.В.

Музкерівник Снітко О.А. на прикладах різних елементів Орф-педагогіки показала як активізувати творчість дітей через елементарне музикування.  

Учасники засідання узяли активну участь у практикумі «Елементи Орфської системи музичного виховання в практиці роботи», який провела методист РМК Іліч Оксана Геннадіївна.

Під час педагогічної майстерні було презентовано виставку традиційних та нетрадиційних музичних інструментів. Дуже здивували присутніх музичні інструменти виготовлені власноруч педагогами та батьками.  

По закінченню методист РМК, Іліч О.Г. підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями. 

Презентації. Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації педмайстерні
план та рекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 265.4 KB

07 вересня 2017 року на базі дошкільного навчального закладу "Ромашка" Глевахівської селищної ради відбулося настановче засідання методичного об’єднання музичних керівників та інструкторів з фізичного виховання ДНЗ та НВК з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2017-2018 н.р.".

Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації
План та методрекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 225.5 KB

     28 серпня 2017 року на базі Путрівського НВК у рамках Серпневої конференції відбулося засідання секції вихователів та вихователів-методистів ДНЗ та НВК з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р.".

1.      Методист РМК, Іліч О.Г, ознайомила колег з пріоритами організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році, ддовела до відома присутніх інструктивно-методичні рекомендації МОНУ "Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році", (лист МОН України від  13.06.2017 № 1/9-322), вимоги до планування, доповіла про програмне та навчально-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2017-2018 н.р.

       Вихователь-методист ДНЗ «Дюймовочка» с.Плесецьке, Дмітрієнко О.В., ознайомила колег з оновленою програмою «Українське дошкілля», Іліч О.Г., презентувала оновлену програму «Впевнений старт». Присутні обговорили питання складання розкладів занять та організацію навчально-виховного процесу в різновіковій групі ДНЗ. 

              Вихователь-методист ДНЗ «Ромашка» смт Глеваха, керівник МО вихователів,  Королік Л.Б., підвела підсумки роботи районних методичних об’єднань за 2016-2017 н.р. та ознайомила із планом та завданням районних методичних об’єднань на 2017-2018 н.р., впровадженням інноваційних технологій в практику роботи ДНЗ району.

        Методист РМК, Іліч О.Г, підвела підсумки засідання та ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями. 

             Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації
План та методрекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 226.0 KB

Шановні колеги! Пропоную до вашої уваги відео інструктивно-методичної наради: дошкільна освіта в КВНЗ КОР "Академія неперервної освіти".

10 червня 2017 року на базі дошкільного закладу "Ромашка" смт Глеваха відбулася підсумкова нарада вихователів-методистів ДНЗ. Під час наради були розглянуті наступні питання:

-підсумки навчально-виховного процесу в дошкільних закладах за 2016/2017 н.р.,

-вимоги до складання річного плану на 2017/2018 н.р., -новітні форми методичної роботи,

-оновлення структури районного методичного об’єднання.педпрацівників ДНЗ на 2017/2018 н.р. 

 Питання збереження та зміцнення фізичного здоров’я дитини є одним із пріоритетних завдань, визначених чинними нормативно-правовими документами в галузі дошкільної освіти. 2квітня 2017 року на базі ДНЗ "Ромашка" Глевахівської селищної ради було проведено семінар-практикум для інструкторів з фізичної культури  та вихователів ДНЗ та НВК з теми:: «Використання нестандартного обладнання під час фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку». 

На початку заходу ихователь-методист ДНЗ Королік Л.Б. представила презентацію: «Використання  нестандартного обладнання під час фізкультурно-оздоровчої роботи роботи з дітьми дошкільного віку». Далі учасники семінару-практикуму переглянули два фізкультурних заняття: в молодшій групі традиційне заняття з фізичного розвитку «Весняні пригоди з Капітошкою» (інструктор з фізкультури, Скиба Н.М., вихователь Семенова Л.В.), в старшій групі нетрадиційне заняття з фізичного розвитку «Місячна подорож» (інструктор з фізкультури, Скиба Н.М., вихователь Сліпуха І.В.). Дуже сподобався присутнім спортивний танець з фітбол-м’ячами та палицями (інструктор з фізкультури, Скиба Н.М.).

Присутні стали активними учасниками "Круглого стілу" з питання «Використання нестандартного спортивного обладнання». Під час обговорення педагоги прийшли до висновку, що застосування нестандартного спортивного обладнання під час фізкультурно-оздоровчої роботи стимулює і вдосконалює розвиток рухових здібностей і фізичних якостей у дітей, викликає інтерес до різних видів рухової діяльності, фізичної культури та спорту, бажання займатися спортом, допомогає навчати їх доступним руховим умінням та навичкам, збільшує рухову активність дітей протягом дня, підіймає емоційний настрій на фіззаняттях та в різних формах фізичного виховання дошкільників. 

Після обговорення учасники семінару-практикуму оглянули виставку нестандартного спортивного обладнання, виготовленого педагогами ДНЗ "Ромашка", підвели підсумки та прийняли методичні рекомендації.

Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
план рекомендаціїMicrosoft Office Word.p
Adobe Acrobat Document 181.1 KB

 

У рамках районної виставки „Освіта Васильківщини - 2017” відбулося підведення підсумків конкурсу-огляду міні-музеїв дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів Васильківського району.

У конкурсі-огляді взяли участь 9 ДНЗ та 1 НВК. Міні-музеї оцінювались за такими критеріями: оригінальність оформлення та викладення матеріалу візитки міні-музею; оформлення і оригінальність тематики та експонатів міні-музею; активність дітей та батьків у облаштуванні міні-музею та засвоєнні музейної спадщини, яка проявляється на рівні практичної діяльності; наявність плану роботи, розробок, занять, екскурсій, послідовність ознайомлення дітей з міні-музейними колекціями.  

Провівши районний етап конкурсу-огляду, зроблено висновок, що педагоги ДНЗ та НВК з відповідальністю віднеслись до створення музейних куточків у навчальних закладах. Представлені на конкурс-огляд міні-музеї можна поділити за напрямами: «народознавчий», «пізнавальний», «природничий».

Підсумовуючи результати конкурсу-огляду, можна зробити висновок, що в цілому, педагогами дошкільних навчальних закладів проводиться плідна, систематична  робота по організації та використання музейної педагогіки в роботі з дітьми 

Члени журі, детально проаналізувавши міні-музеї дошкільних закладів, визначили переможців та призерів.

1.              Визнати переможцем та призерами конкурсу-огляду у номінації «народознавчий міні-музей»:

1 місце - Міні-музей  ДНЗ «Золотий півник» Данилівської сільської ради - «Український віночок».

2 місце - Міні-музей ДНЗ «Дзвіночок» Гребінківської селищної ради - «Народна іграшка».

3 місце - Міні-музей ДНЗ «Дюймовочка» Плесецької сільської ради - «Лялька-Мотанка.

Визнати переможцем та призерами конкурсу-огляду у номінації «пізнавальний міні музей»:

 1 місце - Міні-музей  Путрівського НВК «Гімназія-ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» - «Світ ляльок».

   2 місце - Міні-музей  ДНЗ «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради - «Автомобілі».

       Визнати переможцем та призерами конкурсу-огляду у номінації «природничий міні-музей»:

 1 місце - Міні-музей ДНЗ «Ромашка» Глевахівської селищної ради - «Міні-музей птахів».

   2 місце - Міні-музей ДНЗ «Струмочок» Крушинської сільськох ради - «Комахи України».

 3 місце - Міні-музей  ДНЗ «Весняночка» Калинівської селищної ради - «Підводний світ».

4.              Усі переможці та призери конкурсі-огляду були нагороджені грамотами відділу освіти Васильківської райдержадміністрації. Інші педагогічні колективи ДНЗ, які прийняли участь у районному етапі конкурсу-огляду були нагороджені подяками відділу освіти.

11.04.2017 р. на базі ДНЗ (дитячий садок) «Весняночка» Калинівської селищної ради було проведено методичне об’єднання  педпрацівників ДНЗ та НВК з теми: "Творче спрямування діяльності педагогів ДНЗ та НВК району на успішну реалізацію Базового компонента дошкільної освіти" у рамках районної виставки „Освіта Васильківщини - 2017”. 

Метою зустрічі стала презентація творчих доробок педагогів ДНЗ району щодо реалізації завдань дошкільної освіти; розкриття ефективних форм та методів навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку в умовах дошкільного закладу.   Також вихователями ДНЗ були представлені різноманітні дидактичні посібники, нетрадиційне фізкультурне обладнання, атрибути для театралізованої діяльності, поробки. По закінченні методист райметодкабінету Іліч О.Г., підвела підсумки засідання. Кращі матеріали освітян будуть занесені до районного Анотованого каталогу.   Фото у розділі  Фотогалерея

Храмічева Олена Петрівна, вихователь ДНЗ „Дзвіночок” Гребінківської селищної ради презентувала досвід своєї роботи з теми: "Інтегрований підхід до формування логіко-математичних понять у дітей дошкільного віку".

Інтегрований підхід до формування логіко
Adobe Acrobat Document 2.7 MB

Презентація Пірог Руслани Андріївни, вихователя ДНЗ „Золоті зернята” Глевахівської селищної ради з теми: "Формування просторових уявлень у дітей дошкільного віку".

 

Формування просторових уявлень.pdf
Adobe Acrobat Document 851.5 KB

Презентація Роженко Галини Василівни, вихователя ДНЗ Сонечко” Дослідницької селищної ради з теми: "Сучасні підходи до мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку".

Сучасні підходи до мовленнєвого розвитку
Adobe Acrobat Document 9.4 MB

Презентація авторської парціальної програми з нетрадиційного малювання Семенової Ліаніни Валеріївни, вихователя дошкільного закладу "Ромашка" Глевахівськоїселмщної ради "Веселкові барви".

Веселкові барви гурток презент.pdf
Adobe Acrobat Document 2.3 MB

Вихователь-методист дошкільного закладу "Дюймовочка" Плесецької сільської ради Дмітрієнко Ольга Володимирівна презентувала методику формування у дошкільнят співочих навичок "Малювання голосом".

Презентация малювання голосом.pdf
Adobe Acrobat Document 2.8 MB

Для якісної реалізаціїї змісту освітньої лінії «Мовлення дитини» Базового компоненту дошкільної освіти, 23 березня 2017 року на базі ДНЗ "Сонечко" Дослідницької селищної ради відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Навчання елементів грамоти – важливий аспект мовленнєвої готовності дітей до школи».

Присутні переглянули заняття в старшій групі з навчання елементів грамоти «Подорож з Лунтиком до весняного лісу», яке провела вихователь Роженко Г.В. Вихователь-методист ДНЗ «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради Соловйова С.М. та методист райметодкабінету Іліч О.Г. надали методичні рекомендації щодо навчання дітей дошкільного віку елементів грамоти. Вихователь ДНЗ "Сонечко" Роженко Г.В. виступила з презентацією: "Сучасні підходи до мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку".

Учасники семінару-практикуму переглянули виставку методичної літератури та дидактичних ігор з навчання елементів грамоти. Наприкінці методист райметодкабінету, Іліч О.Г., підвела підсумки та запропонувала прийняти методичні рекомендації.

Фото у розділі Фотогалерея. Конспект заняття у розділі Методична скарбничка.  Методичні рекомендації  у розділі Методичні рекомендації.                                                                                                          

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План та методичні рекомендації семінару-
Adobe Acrobat Document 388.8 KB

Зважаючи на те, що одним із пріоритетних напрямів у 2016/2017 н.р. визнано економічне виховання дітей дошкільного віку (інструктивно-методичні рекомендації МОНУ від 16.06.2016 р. № 1/9-315 «Про організацію освітньої роботи в ДНЗ  у 2016-2017н.р.»), з метою активізації пізнавальної діяльності дошкільників та набуття  ними елементарних економічних знань 16 березня 2017 року на базі ДНЗ (ясла-садок) „Весняночка" смт. Калинівка відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з проблеми: "Соціальна та фінансова освіта дошкільників як складова людської культури".

На початку  семінару-практикуму вихователь Савицька Т.М.  виступила з презентацією: «Соціальна та фінансова освіта дошкільників як складова людської культури», після чого присутніми було преглянуто розвагу у старшій групі на економічну тематику: «Екскурсія в країну економіки», яку провели вихователь Охота Т.В. та музкерівник Мирвода О.О.

Вихователем-методистом, Мизюк О.М., було проаналізовано зміст економічного виховання у програмах: «Дитина», «Українське дошкілля», «Я у Світі».

Присутні прийняли активну учать у тренінгу «Формування навичок економічного мислення та економічних уявлень у дітей дошкільного віку», преглянули виставку дидактичних ігор з економічного виховання. На прикінці семінару-практикуму методист райметодкабінету, Іліч О.Г,. підвела підсумки та запропонувала прийняти методичні рекомендації.

Фото у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План_семiнару.pdf
Adobe Acrobat Document 191.2 KB

 Враховуючи те, що одним із пріоритетних напрямів діяльності дошкільних навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році є формування у вихованців навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми та з метою використання у навчально-виховному процесі соціо-ігрової технології, 16.02.2017 року на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) "Казочка" Гребінківської селищної ради відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Використання соціо-ігрової технології через герменевтичний підхід в навчально-виховному процесі в ДНЗ».

Під час теоретичної частини вихователь ДНЗ "Казочка" Кущ Л.О. розповіла про герменевтичний підхід в навчально-виховному процесі  в дошкільному закладі. Вихователь-методист Бура С.М. представила презентацію «Соціо-ігровий стиль роботи як ефективна педагогічна технологія».

У практичній частині семінару-практикуму присутні перегляули  розвагу в  старшій групі «Капітошка» - «Подорож за скарбами» (вихователь Фещенко В.В., музкерівник Вангородська Н.Є.), та стали учасниками практикуму «Соціо-ігрова технологія в дії», який провела вихователь-методист Бура С.М.

Методистом райметододкабінету Іліч О.Г. були підведені підсумки та запропоновані методичні рекомендації.

Із сценарієм розваги, матеріалами практикуму для вихователів, картотекою ігр можна ознайомитись у розділі Методична скарбничка, презентацією у розділі Презентації, фото у розділі Фотогалерея.                

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План та метод реком Microsoft Office Wor
Adobe Acrobat Document 390.9 KB

Метою музичного виховання дітей дошкільного віку є виховання гармонійно розвинутої, естетично й творчо спрямованої особистості дитини, розвиток здібностей виразного виконання дітьми музичних пісенних творів, формування у них навичок виконавства у пісенній діяльності.

07.12.2016 року. на базі ДНЗ (ясла-садок) «Дюймовочка» Плесецької сільської ради вібувся семінар-практикум для музичних керівників ДНЗ та НВК з теми: "Розвиток співочих навичок у дошкільників під час розспівування на музичному занятті". 

Під час теоретичної частини були розглянуті питання:

-"Розвиток навичок чистоти інтонування у дітей дошкільного віку, використання інноваційних методик", яке розкрила музкерівник Ступинець І.О.

-"Використання методу «Малювання голосом», артикуляційної та дихальної гімнастики у вокальній роботі з дошкільнятами", яке розкрила вихователь-методист Дмітрієнко О.В.

Під час практичної частини учасниками семінару-практикуму були переглянуті фрагменти музичних занять: у середній  групі  «Сторінками казки про високі і низькі звуки» (музкерівник Ступинець І.О.), у старшій групі «Школа вокалу для Сніговичка" (музкерівник Дмітрієнко О.В.). Далі вихователь-методист Дмітрієнко О.В. провела майстер-клас з навчання артикуляції дошкільнят та ділову гру «Дебати вокалістів». Також присутні обмінялися досвідом з питання навчання співу та чистоти інтонування дітьми в ДНЗ.

З конспектами занять можна ознайомитись у розділі Методична скарбничка. Презентації у розділі Презентації. Фото у розділі Фотогалерея.                                                           

                                                                     

План та методичні рекомендацii.pdf
Adobe Acrobat Document 250.5 KB

 Проблема розвитку логічного мислення є головною під час становлення інтелектуальної сфери особистості дошкільника. Розвинути винахідницькі здібності дітей дошкільного віку, навчити їх опанувати складними математичними поняттями, викликати інтерес до точних наук - це актуальні завдання для педагогів дошкільних закладів.

В інструктивно-методичних рекомендаціях «Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році» (лист МОНУ від 25.07.2016, № 1/9-396) одним із ключових питань визнано інноваційну діяльність, а позитивним показником інноваційного поступу конкретного педагогічного колективу є  впровадження у власну практику уже розроблених, апробованих і рекомендованих педагогічних новацій. З метою  впровадження інновацій в практику роботи дошкільних закладів району 24.11.2016р. на базі ДНЗ "Дзвіночок" смт Гребінки був проведений семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Підвищення результативності логіко-математичного розвитку дітей старшого дошкільного віку шляхом впровадження інноваційних технологій».

Присутніми були преглянуті два інтегрованих заняття з математики у старших групах: «Подорож в країну Лего-ландію» (логіко-математичний розвиток та конструювання) вихователь Глівінська О.М.«Кольоровий світ навколо нас»  (логіко-математичний розвиток  та  новітні оздоровчі технології) вихователь Храмичева О.П

Вихователь - методист Григораш Л.М. доповіла присутнім про використання конструктора LEGO та новітніх оздоровчих технологій під час формування логіко-математичної компетентності у дітей старшого дошкільного віку. в

Вихователь Ганіченко О.Ю. розповіла учасникам семінару-практикуму про опанування дошкільнятами складними математичними поняттями за допомогою таких сучасних інноваційних технологій: 

-  Програма розвитку конструктивних здібностей дітей дошкільного віку «ЛЕГО-конструювання» (автор Пеккер Тетяна Володимирівна);

-          Навчально-ровивальна технологія у курсі «Логіки світу» (автор Стеценко Ірина);

-    Технологія інформованих дидактичних модулів для логіко-математичного розвитку дітей (автор Брежнєва Олена);

- «Кольорові палички Кюїзенера» (дидактичний матеріал, розроблений бельгійським математиком Джорджом Кюїзенером) тощо.

 По закінченню методистом райметодкабінету Іліч О.Г. були підведені підсумки семінару-практикуму та прийняті методичні рекомендації. 

План та методичні рекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 270.5 KB

Зважаючи на те, що актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного, залучення до нього і творчого освоєння а сучасний освітній процес вимагає від педагогів нового підходу до своєї діяльності, впровадження новітніх форм, методів і технологій виховання, розвитку і навчання дітей, 04 листопада 2016 р. на базі ДНЗ (ясла-садок) "Золоті зеронята" смт Глеваха відбувся районний семінар-практикум для музичних керівників дошкільних навчальних закладів та навчально-виховних комплексів з теми: "Сучасне дитяче свято: педагогічний аспект". 

На початку заходу методист райметодкабінету Іліч О.Г. розкрила питання "Сучасні підходи до організації та проведення свят в ДНЗ".

Присутні перегляули осіннє свято в молодшій групі «Осінь радісна пора» (Григор’єва Н.П., вихователь, Іліч О.Г., музичний керівник), осіннє свято  патріотичної спрямованості в старшій групі «Проводи журавлика» (Пірог Р.А., вихователь, Іліч О.Г., музичний керівник).

По закінченню з музкерівниками району методист райметодкабінету, Іліч О.Г., провела практикум:  «Щоб свято було святом».

 Фото у розділі Фотогалерея. Відео у розділі Відео.

 

План_та_метод.рекоменд..pdf
Adobe Acrobat Document 220.4 KB

У нашому районі у 2016/2017 н.р. 7 ДНЗ розпочали інноваційну діяльність за  Міжнародним проектом «Освіта для сталого розвитку в дії».

На базі ДНЗ (ясла-садок) «Ромашка» смт Глеваха 13.10.2016рпройшов семінар-практикум з теми: «Формування у дітей звичок, моделей поведінки, стилю життя, що відповідають потребам сталого розвитку». Метою заходу було розширення знань педагогів про Міжнародний проект «Освіта для сталого розвитку в дії», про його використання в роботі з дітьми молодшого та старшого дошкільного віку.

В роботі семінару-практикуму взяла участь Дворнік Тетяна Анатолівна, методист НМЦ м. Василькова, яка поділилася досвідом роботи дошкільних закладів міста з впровадження у практику роботи даного проекту. Вона представила презентацію: «Проживання тематичного дня, тема «Привітання» та надала методичні поради щодо формування звичок протягом наступних тижнів.  

Учасники семінару-практикуму виявили бажання працювати за даним проектом.

Фото у розділі Фотогалерея.

У 15 вересня 2016 р. на базі дошкільного навчального закладу (ясла-садок) «Ромашка» смт Глеваха для педагогічних працівників ДНЗ та НВК Васильківського району і міста Василькова відбувся семінар з теми «Розвивальне читання для дошкільнят»  за участю автора унікальної методики, кандидата педагогічних наук, завідувача сектора розвитку дошкільників Інституту обдарованої дитини НАПН України, Людмили Володимирівни Шелестової. 

Людмила Володимирівна поділилася з присутніми своїм багаторічним досвідом роботи з питання раннього навчання дітей читанню, розкрила основні положення технології, презентувала відео занять, надала рекомендації щодо впровадження даної методики в практику роботи дошкільного закладу. Учасники заходу, завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, виявили бажання використовувати дану методику у своїй педагогічній діяльності.

Фото у розділі Фотогалерея.

08 вересня 2016 року на базі ДНЗ "Золотий ключик" смт Калинівка відбулося засідання методичного об’єднання вихователів та вихователів-методистів ДНЗ та НВК з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р.".

Іліч О.Г., методист РМК, ознайомила присутніх з підсумками роботи районних методичних об’єднань за 2015-2016 н.р. та планом і завданнями районних методичних об’єднань на 2016-2017 н.р., презентувала  інструктивно-методичні рекомендації МОНУ від 16.06.2016р. № 1/9-315 "Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році", програмним та навчально-методичним забезпеченням навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2016-2017 н.р. 

Дмітрієнко О.В., вихователь-методист ДНЗ „Дюймовочка” смт. Плесецьке доповіла про розвиток пізнавальної сфери дитини шляхом художньо-творчої ігрової діяльності.

Мизюк О.М.,  вихователь-методист ДНЗ „Весняночка” смт. Калинівка поділилася досвідом роботи з соціальної та фінансової освіти дошкільників як складової загальнолюдської культури.

Королік Л.Б., вихователь-методист ДНЗ „Ромашка” смт Глеваха довела до відома педагогів інструктивно-методичні рекомендації МОНУ від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах". По закінченню Іліч О.Г., методист РМК, підвела підсумки засідання.

Презентації можна переглянути у розділі Презентації.

План та методрекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 228.1 KB

26 серпня  2016 р. на базі ДНЗ (ясла-ясла) «Ромашка» смт Глеваха відбулося засідання секції музкерівників та інструкторів з фізкультури ДНЗ та НВК Васильківського району з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2016-2017 н.р.".

 Під час засідання були розглянуті питання: Підсумки роботи районних методичних об’єднань за 2015-2016 н.р., план та завдання районних методичних об’єднань на 2016-2017 н.р.

Іліч О.Г., методист РМК ознайомила присутніх з інструктивно-методичними рекомендаціями МОНУ від  16.06.2016р. № 1/9-315 "Про організацію освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році", програмним та навчально-методичним забезпеченням навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2016-2017 н.р.

Королік Л.Б., вихователь-методист ДНЗ „Ромашка” смт Глеваха довела до відома педагогів інструктивно-методичні рекомендації МОНУ від 25.07.2016р. № 1/9-396 "Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах". 

Вангородська Н.Є., музкерівник ДНЗ «Казочка» смт Гребінки доповіла про креативний розвиток дошкільнят засобами музичного мистецтва.

Скиба Н.М., інструктор з фізкультури ДНЗ „Ромашка” смт Глеваха представила презентацію «Планування інструктора з фізичної культури» (з досвіду роботи), а Дмітрієнко О.В., вихователь-методист ДНЗ „Дюймовочка” смт. Плесецьке: «Ведення ділової документації музичного керівника» (з досвіду роботи). Після чого педагоги обговорили питання важливості взаємодії музкерівника та інструктора з фізкультури при організації навчально-виховного процесу з дітьми.          

План та меторек музк.pdf
Adobe Acrobat Document 228.4 KB

27 квітня 2016 року на базі Путрівського НВК «Гімназія - ЗОШ І-ІІІст. - ДНЗ» відбувся семінар-практикум для вихователів-методистів, вихователів ДНЗ та НВК з теми: "Урізноманітнення ігрової, мовленнєвої діяльності та художньої творчості дошкільнят засобами музейної педагогіки". 

Завданням семінару-практикуму стало розширення арсеналу методів та прийомів роботи педагогів з дітьми та батьками у міні-музеях, стимулювання творчої активності педагогів, поглиблення знань щодо створення змісту міні-музеїв, сприяння обміну досвіду між педагогами ДНЗ.

 У теоретичній частині Соловйовою С.М., вихователем-методистом ДНЗ «Золоті зернята» cмт Глеваха було висвітлено питання нормативно-правового забезпечення та актуальності і принципів музейної педагогіки,

Григораш Л.М., вихователь-методист ДНЗ «Дзвіночок» cмт Гребінки, доповіла про музейну педагогіку, її значення у всебічному розвитку дітей, завдання, форми та методи роботи з дітьми.

Королік Л.Б., вихователь-методист ДНЗ «Ромашка» cмт Глеваха, підготувала презентацію "Створення міні-музеїв в днз, принципи та етапи. Міні-музей одного предмета. Міні-музей як складова проектної діяльності".

Псюк А.М., заступник  дирктора Путрівського НВК, поділилася досвідом роботи з теми: "Створення музейного освітнього простору в ДНЗ. Використання елементів музейної педагогіки у навчально-оботи виховному процесі з дітьми. Колекціонування."

  У практичній частині присутні переглянули заняття: в молодшій групі «В гості до гончара» (вихователь Зощук О.М.), яке було організоване та проведене біля міні-музею "Світлиця". Малята ознайомились із професією гончара, виробами Васильківської кераміки, після чого, власноруч розмальовували глиняні тарілочки за допомогою нетрадиційної техніки "штампування". У старшій групі під час заняття «Котилася писанка з гори на долину» (вихователь Паламаренко Л.Г.), біля міні-музею "Писанки-крашанки" діти закріпили знання про свято Великдень, кольори та символи писанок, грали у великодні ігри, співали пісні, виконували таночки. На прикінці заняття діти робили писанки за допомогою технки "декупаж".

   Методист райметодкабінету Іліч О.Г. представила презентацію "Цікаві факти про музеї у світі", мультфільм  «Корисні підказки. Помузеймося». Також учасники семінару-практикуму ознайомились з міні-музеями «Гудзиків», «Посуду», «Ляльок», «Годинників», розташованими у дошкільних групах НВК. Директор Путрівського НВК Битько Л.С. провела екскурсію по закладу. По закінченню семінару-практикуму методист РМК Іліч О.Г. підвела підсумки та ознайомила усіх присутніх з методичними рекомендаціями.

Фото у розділі Фотогалерея. 

 

14 квітня 2016 року у дошкільному навчальному закладі "Струмочок" с-ща Зелений Бір відбувся семінар-практиктикум для музичних керівників навчальних закладів з теми; "Використання українського народного фольклору як засобу патріотичного виховання в процесі музичної діяльності". 

Присутні переглянули музичне заняття в ІІ молодшій  групі з теми: «В гості курочка прийшла подарунки принесла» (музичний керівник Полтавець В.І., вихователь Рибчинська В.В.та розвагу у старшій групі з теми: «Лото пасхальне – незвичайно розважальне» (музичний керівник Полтавець В.І., вихователь Борисенко І.В.). Після учасники семінару-практикуму праналізували заняття.

У теоретичній частині керівник методоб’єднання Дмітрієнко О.В., вихователь-методист ДНЗ «Дюймовочка» с. Плесецького, презентувала власний досвід роботи з мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку засобами музичного фольклору та надала присутнім рекомендації з питань: "Заходи для виховання звукової культури мовлення дітей старшого дошкільного віку засобами музичного фольклору" і "Методи реалізації завдань із розвитку звукової культури мовлення дітей на музичному занятті засобами музичного фольклору".  

Музичний керівник ДНЗ «Дружба» с. Ксаверівка Іващенко Б.Б. поділилась власним досвідом роботи з питання національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку під час співочої діяльності. Вихователь-методист ДНЗ «Струмочок» Кичинська О.В. та методист райметодкабінету Іліч О.Г. наголосили на важливості взаємодії музичного керівника та вихователя в підготовці та проведенні тематичних свят та розваг народознавчого напрямку. 

По закінченню присутні мали змогу переглянути виставку музичних дидактичних посібників  та зразки перспективного та календарного планування музкерівника.                        

Фото у розділі Фотогалерея.

 

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План семінару з патріотичного.pdf
Adobe Acrobat Document 179.2 KB

Враховуючи вимоги Базового компоненту дошкільної освіти і обраних освітніх програм змісту дошкільної освіти, Концепції Національно-патріотичного виховання дітей та молоді, з урахуванням актуальної суспільно-політичної ситуації в країні, з метою підвищення, удосконалення професійної майстерності педагогів, виявлення, вивчення, узагальнення та поширення педагогічного досвіду кращих практичних працівників та педагогічних колективів дошкільних закладів 06.04.2016 р.  на базі ДНЗ (дитячий садок) «Золотий ключик» Калинівської селищної ради було проведено методтчне об’єднання педпрацівників ДНЗ та НВК у рамках районної виставки „Освіта Васильківщини - 2016”.

Метою засідання була презентація творчих доробків педагогів ДНЗ району щодо реалізації завдань дошкільної освіти; розкрити ефективні форми та методи патріотичного виховання дітей дошкільного віку в умовах дошкільного закладу.

Педагоги ДНЗ презентували власні досвіди роботи:

- Щербина А.М., завідуюча ДНЗ „Золотий півник” -  "Організація роботи з українознавства в дошкільному навчальному закладі",

- Кичинська О.В., вихователь-методист ДНЗ „Струмочок” -"Виховання патріотизму у дітей дошкільного віку в процесі народознавчої роботи",

- Лапа А.А., завідуюча ДНЗ „Чорнобривчик”  - "Розвиток пізнавальних здібностей дошкільників засобами народознавства",

- Люта Л.А., вихователь ДНЗ „Дзвіночок” - "Навчання дітей дошкільного віку декоративно-зображувальній діяльності за мотивами українських народних промислів",

- Слюсаренко Л.М., завідуюча ДНЗ „Ромашка” - " Організація та зміст художньої праці в дошкільному навчальному закладі",

- Григораш Л.М., вихователь-методист ДНЗ „Дзвіночок” - "Використання методу проектів у навчально-виховному процесі ДНЗ", 

- Леонович А.О., практичний психолог ДНЗ „Ромашка” - "Парціальна програма для дітей старшого дошкільного віку «Пізнаю себе».

 Також вихователями ДНЗ були представлені різноманітні дидактичні посібники, нетрадиційне фізкультурне обладнання, поробки. Вихованці ДНЗ "Золотий ключик" порадували присутніх невеличким концертом. По закінченні методист райметодкабінету Іліч О.Г., підвела підсумки засідання.  Кращі матеріали освітян будуть занесені до районного Анотованого каталогу.  Фото у розділі  Фотогалерея

 

План та методичні рекомендації
Документ Microsoft Office Word.pdf
Adobe Acrobat Document 129.7 KB

Третій рік поспіль педагогічний колектив ДНЗ (ясла-садок) «Золоті зернята» Глевахівської селищної ради ділиться досвідом роботи з колегами району з питання впровадження у практику роботи інноваційних технологій, авторських методик. Так на попередніх засіданнях педагоги дошкільних закладів були ознайомлені із методиками Л.Шульги, Л.Шелестової, М.Зайцева, М.Єфіменко, нетрадиціними формами фізвиховання тощо. 

30.03.2016р. на базі ДНЗ був проведений семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Використання інноваційних технологій навчання в пізнавальному розвитку дітей дошкільного віку».

У теоретичній частині вихователь-методист Соловйова С.М. ознайомила присутніх із новим напрямом у сучасній освіті, міжнародним проектом "Освіта для сталого розвитку". Вихователь Пірог Р.А. доповіла про навчання дітей дошкільного віку толерантного спілкування представників різних національних спільнот за програмою «Культура добросусідства». Вихователь Панчук О.М. розповіла про пізнання дітьми навколишньої дійсності через розв’язання проблем різного рівня складності з використанням теорії розв’язання винахідних завдань Г.С.Альтшуллера.                                   

Під час практичної частини присутні переглянули сюжетне інтегроване заняття з пізнавального та художньо-естетичного розвитку в групі раннього віку «В гостях у Сороки-Ворони» (вихователь Григор’єва Н.П., музичний керівник Іліч О.Г.); заняття з пізнавального розвитку з використанням елементів методики ТРВЗ у середній групі «Історія про те, як Олівчик і Цвяшок помирились» (вихователь Пірог Р.А.).      

Далі вихователі прийняли активну участь у практикумі за міжнародним проектом «Освіта для сталого розвитку», який провела вихователь-методист Соловйова С.М. По закінченні методист райметодкабінету Іліч О.Г. підвела підсумки семінару-практикуму та ознайомила присутніх із методичними рекомендаціями. 

З конспектами занять можна ознайомитись у розділі Методична скарбничка. Фото у розділі Фотогалерея. Відео у розділі Відео.

 

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План та рекомендації семінару-практикуму
Adobe Acrobat Document 266.5 KB

10.03.2016  р. на базі ДНЗ (ясла-садок) „Весняночка" смт. Калинівка відбувся спільний семінар-практикум для вихователів тапрактичних психологів ДНЗ і НВК з теми: "Використання засобів ейдетики в навчально-виховному процесі ДНЗ".  

На початку заходу практичний психолог ДНЗ Паньківська Н.А., презентувала свій виступ з теми: "Що таке Ейдетика. Теоретичні та психологічні основи ейдетики".

У практичній частині присутні переглянули інтегровані заняття: в середній групі з пізнавального розвитку з використанням засобів ейдетики «Свято іграшок», яке провела вихователь Охота Т.В., в старшій групі з мовленнєвого та художньо-естетичного розвитку з використанням засобів ейдетики «Пограймося з водичкою» яке провеле вихователь Балинська Н.В. По закінченню практичний психолог Паньківська Н.А. провела фрагмент ндивідуальної корекційно-розвивальної роботи з дітьми з використанням засобів ейдетики.                                                      

Також присутнім було запропановано переглянути відео фрагменти занять, дидактичних ігор з використанням засобів ейдетики: Вихователь-методист, Мизюк О.М., провела з учасниками семінару-практикуму елементи тренінгу: «Розвивальні ігри, вправи  ейдетичного характеру”. До уваги присутніх була представлена виставка посібників з ейдетики.

З конспектами занать можна ознайомитись у розділі Методична скарбничка, з презентаціями у розділі Презентації, з фото у розділі Фотогалерея.

 

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План семінару практикуму Весняночка (1).
Adobe Acrobat Document 275.0 KB

10.12.2015 р. на базі ДНЗ (дитячий садок) "Золотий ключик" смт. Калинівка був проведений семінар-практикум для  музичних керівників ДНЗ та НВК  з теми: "Використання інноваційних підходів під час організації та проведення музичних занять". 

Присутні переглянули музичне заняття в різновіковій групі (молодшо-середній) з використанням елементів методики Карла Орфа та мультимедійної презентації «Рукавичка», яке провела музичний керівник Настояща Л.М. 

Керівник методоб’єднання Дмітрієнко О.В., музичний керівник  ДНЗ «Дюймовочка» с. Плесецьке, ознайомила присутніх з інноваційними технологіями у музичному вихованні дошкільнят, а саме:

- Використанням здоров’язберегаючими технологіями на музичному занятті, 

- Танцювально-ігровою гімнастикою «Са-Фі-Дансе»,

-  Фонопедичним методом розвитку голосу В.В. Ємельянова тощо.

Учасники із задоволенням прийняли участь у практикумі «Впровадження  інноваційних технологій як засіб підвищення власної професійної культури», який провела Ольга Володимирівна.

Наприкінці Іліч О.Г., методист райметодкабінету, ознайомила музкерівників з нетрадиційними шумовими музичними інструментами. Учасники із задоволенням грали у "паперовому" та "кришталевому" оркестрах. Виконували "Новорічний передзвін" за допомогою дерев’яних паличок, грали на металофонах. 

По закінченні учасники семінару обмінялися досвідом роботи з питання використання інноваційних підходів під час організації та проведення музичних занять.

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
план_(1).pdf
Adobe Acrobat Document 198.2 KB

08.12.2015 р. на базі ДНЗ (ясла-садок) «Ромашка» смт Глеваха відбувся семінар-практикум для завідуючих та вихователів-методистів ДНЗ з теми: «Мистецтво керівництва педагогічною  радою». 

Семінар-практикум пройшов у вигляді бліц-гри «Готуємо та проводимо педраду». Учасники мали змогу повторити теоретичні вимоги до підготовки, проведення педагогічних рад та попрактикуватися у складанні планів підготовки до педради, порядку денного, проекту рішення, написання протоколу.

Методист РМК  Іліч О.Г. доповіла присутнім про педагогічну раду як форму підвищення педагогічної майстерності й ефективності праці педпрацівників.

Вихователь-методист Королік Л.Б. поділилася досвідом та підготувала презентацію з теми: "Проведення педагогічної ради в дошкільному навчальному закладі".

Цікаво пройшов фрагмент нетрадиційної педради-ситуації з використанням мультимедійних технологій та ділової гри «Шість капелюшків». Також сподобалась присутнім робота з метафоричними картами над образом «Я – професіонал», які провела Леонович А.О., практичний психолог ДНЗ. 

Слюсаренко Л.М., завідуюча ознайомила присутніх з вимогами до проведення наради при завідуючій ДНЗ.                                                                                            

Фотозвіт у розділі Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
план методобєднання (Автосохраненный).pd
Adobe Acrobat Document 298.5 KB

 

        02.12.2015 р. на базі Погребівського НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ” відбувся семінар-практикум для керівників НВК з теми: "Особливості організації роботи різновікових дошкільних груп у навчально-виховному комплексі".

        Методист РМК, Іліч О.Г. розповіла присутнім про особливості організації роботи різновікових дошкільних груп у навчально-виховному комплексі, організацію розвивального середовища та навчально-виховного процесу в дошкільних групах. Учасникам семінару-практикуму також було презентовано різні форми планування навчально-виховного процесу з дітьми дошкільного віку, детально розкрито питання контрольно-аналітичної діяльності керівника навчально-виховного комплексу з питань дошкільної освіти.

   Терещенко С.І. , директор Погребівського НВК „ЗОШ І-ІІІ ст.-ДНЗ” поділилася досвідом роботи з питання: „Ведення ділової документації з питання роботи різновікових дошкільних груп у навчально-виховному комплексі”.

      Фото у розділі Фотогалерея.


План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План та рекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 266.2 KB

27 серпня 2015 року відбулося засідання районного методичного об’єднання педагогічних працівників ДНЗ з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2015-2016 н.р.". 

    Іліч О.Г., методист РМК, доповіла про підсумки роботи районних методичних об’єднань за 2014-2015 н.р. та завдання районних методичних об’єднань на 2015-2016 н.р., про особливості організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2015-2016 навчальному році. (Інструктивно-методичні рекомендації МОНУ від 20.05.15р. №1/9-249), про гранично допустиме навчальне навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах, планування, програмне та навчально-методичне забезпечення навчально-виховного процесу в ДНЗ у 2015-2016 н.р.

Кичинська О.В., вихователь-методист ДНЗ „Струмочок” с. Зелений Бір расказала про формування основ національної самосвідомості шляхом народознавчої роботи. Дмітрієнко О.В., вихователь-методист ДНЗ „Дюймовочка” смт. Плесецьке представила презентацію з теми: "Формування у дошкільників екологічної компетентності у процесі   дослідницької діяльності", Григор’єва Н.П., Панчук О.М., вихователі ДНЗ „Золоті зернята” смт. Глеваха презентували досвід роботи з теми: "Запровадження здоров'язбережувальних технологій в ДНЗ", а саме: "Використання в ДНЗ сухого басейну" та "Парашуту". Королік Л.Б., вихователь-методист ДНЗ „Ромашка” смт. Глеваха поділилася досвідом роботи з питання: "Використання інноваційних технологій розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності дошкільників"

   На засіданні була присутня кандидат педагогічних наук, завідувач сектора розвитку дошкільників Інституту обдарованої дитини НАПН України Шелестова Л.В., яка ознайомила присутніх з власною методикою навчання читання дошкільників.

Фото у розділі  Фотогалерея.


План та методичні рекомендації
План та методрекомендації.pdf
Adobe Acrobat Document 416.7 KB

Головне завдання на літні місяці - оздоровлення дітей, тому що влітку природа надає багаті можливості для розвитку, загартування і загального зміцнення організму дошкільника. В ДНЗ реалізується модель різноманітної діяльності, насиченої рухливими іграми, спостереженнями, позитивними емоційними переживаннями дітей. Вихователями проводяться спеціальні загартувальні процедури (проведення фізичних занять босоніж, коригуючі вправи після денного сну, ходіння по «доріжках здоров'я», щоденні фізкультурні заняття на свіжому повітрі тощо), при загартуванні повітрям забезпечують в групах повітряно-тепловий режим, дотримуються графіків провітрювання, денний сон проводиться в умовах доступу свіжого повітря в спальні. Літнє оздоровлення передбачає  також внесення змін у режим дня дітей, а саме:

-      Максимальне перебування дітей на свіжому повітрі;

-      Відповідну вікову тривалість сну та інших видів відпочинку;

-      Достатню рухову активність.

   Діяльність дошкільних навчальних закладів у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань, уявлень про навколишній світ і самих себе, збагачення досвіду застосування практичних умінь, навичок у процесі різних видів дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної, комунікативно-мовленнєвої, художньої, предметно-практичної тощо.

 Нормативне забезпечення організації літнього оздоровчого періоду у розділі Нормативно-правова база:

- Закон України “Про дошкільну освіту” (із змінами),

- Положення про дошкільний навчальний заклад, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305  (із змінами),

- Інструктивно – методичні рекомендації МОНмолодьспорту України від 16.03.2012р. № 1/9 – 198 "Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період".

- Інструктивно – методичні рекомендації МОНмолодьспорту України від 28.05. 2012р. № 1/9 – 413 "Про організацію фізкультурно – оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період",

 

15.05.2015 року на базі ДНЗ (ясла-садок) "Струмочок" та Крушинської ЗОШ І-ІІІ ст. с-ща Зелений Бір відбувся семінар-практикум для для вихователів старших  груп та вчителів початкових класів навчальних закладів з теми: «Забезпечення наступності у роботі ДНЗ та ЗОШ як умова якісної підготовки дитини до школи».

Присутнім було запропановано переглянути інтегроване заняття в старшій  групі з теми: «Бджілка з дітками гуляє – їх знання перевіряє» (Новікова А.О., вихователь  ДНЗ "Струмочок") та урок природознавство у 1-му класі з теми: «Моя батьківщина - Україна» (Беспала Н.М., вчитель Крушинської ЗОШ) після чого відбулося обговорення занять.

        Про забезпечення взаємодії ДНЗ та ЗОШ в освітній роботі з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку доповіла Іліч О.Г., методист РМК, про наступність Державних стандартів дошкільної та початкової освіти - Сперкач Т.Г., методист РМК.                                                                      

    Завідуюча ДНЗ Кондраткова В.М. спільно із заступником директора школи Малінченко С.В. окреслили шляхи забезпечення наступності в роботі ДНЗ і школи у підготовці дитини до навчання. Кичинська О.В., вихователь-методист ДНЗ та Наконечна Н.В., вчитель ЗОШ поділилися досвідом із питання наступності у використанні форм та методів роботи ДНЗ (ясла-садок) «Струмочок» та Крушинської ЗОШ І-ІІІ ст. в процесі підготовки дітей до школи. Із значенням психологічної готовності дітей до школи ознайомила присутніх Фітьковська А.А., практичний психолог Крушинської ЗОШ. 

      По закінченню семінару-прктикуму були прийняті методичні рекомендації. З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Презентації, Фотогалерея.  

 

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План та методичні рекомендації.docx
Microsoft Word Document 17.4 KB

 29 квітня 2015 року відбувся обласний семінар-практикум для завідувачів районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів з  теми: «Створення єдиного інформаційно-освітнього середовища регіону як умова професійного розвитку педагога» на базі методичного кабінету відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації.

Семінар відкрила Бобкова Олена Степанівна, завідувач кабінету координації роботи з методичними кабінетами комунального навчального закладу Київської обласної ради «Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів». У роботі взяли участь: Гейко Ірина Миколаївна, начальник відділу освіти Васильківської районної державної адміністрації, завідувачі районних, міських методичних кабінетів, центрів, науково-методичних центрів 37 регіонів Київщини.

Семінар проходив на базі Путрівського навчально-виховного комплексу "Гімназія – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад". 

Із вітальним словом до учасників семінару звернулися Гейко Ірина Миколаївна та Битько Леся Сергіївна, директор Путрівського НВК. 

У своєму виступі Андрикевич Ірина Валеріївна, завідувач методичного кабінету, поділилася досвідом роботи методичної служби у формуванні інформаційно-освітнього середовища сільського регіону.

Керівник районного методичного об’єднання вчителів інформатики, учитель інформатики Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дорога-Іванюк Олена Олександрівна окреслила переваги використання хмарного сховища Dropbox для забезпечення мережевої взаємодії у відкритому освітньому просторі.

Методист методичного кабінету Хабанець Вікторія Ришардівна ознайомила учасників із сайтами навчальних закладів та поділилася напрацюваннями методичної служби щодо вирішення проблем їхнього наповнення та адміністрування.

Іліч Оксаною Геннадівною, методистом із дошкільної освіти, було представлено власний сайт як один із засобів розвитку професійно ї компетентності педагогічних працівників.

Із перспективами використання та технічними можливостями шкільного локального сервера учасників зібрання ознайомив Атамасенко Євгеній Михайлович, учитель інформатики Калинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Битько Леся Сергіївна провела для учасників cемінару екскурсію та ознайомила із матеріально-технічним і програмовим забезпеченням школи. 


03 квітня 2015 року на базі Путрівського НВК «Гімназія-ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ» відбулася районна педагогічна виставка „Освіта Васильківщини - 2015” для педпрацівників ДНЗ та НВК з теми: "Творче спрямування діяльності педагогів ДНЗ та НВК району на успішну реалізацію Базового компоненту дошкільної освіти". Метою зустрічі стала презентація творчих доробок педагогів ДНЗ району щодо реалізації завдань дошкільної освіти; розкриття ефективних форм та методів навчально-виховної роботи з дітьми дошкільного віку в умовах дошкільного закладу. 

З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Фотогалерея.  

 

План та методичні рекомендації
План та методичні рекомендації засідання
Microsoft Word Document 16.0 KB

Презентація досвіду роботи Дмітрієнко Ольги Володимирівни, вихователя-методиста ДНЗ (ясла-садок) „Дюймовочка” с. Плесецьке з теми: "Мовленнєвий розвиток дітей старшого дошкільного віку засобами музичного фольклору".


Дмітрієнко.презентація досвіду роботи 2.
Microsoft Power Point Presentation 9.2 MB

Презентація досвіду роботи Ганіченко Оксани Юріївни, вихователя ДНЗ (ясла-садок) „Дзвіночок” смт. Гребінки з теми: "Екологічне виховання дітей старшого дошкільного віку спільно з родиною".

Екологічне виховання дітей старшого дош
Microsoft Power Point Presentation 6.8 MB

Презентація досвіду роботи Ковальчук Тетяни Василівни, музкерівника ДНЗ (ясла-садок) „Дзвіночок” смт. Гребінки з теми: "Розвиток вокальних здібностей дошкільників засобами пісенної творчості".


Розвиток вокальних здібностей дошкільник
Microsoft Power Point Presentation 2.9 MB

Презентація досвіду роботи Псюк Алли Миколаївни, заступника директора, вихователя Путрівського НВК «Гімназія- ЗОШ І-ІІІст.-ДНЗ»  з теми: "Виховання самостійності  в процесі трудової діяльності дітей старшого дошкільного віку".


 

Трудове виховання.pptx
Microsoft Power Point Presentation 1.0 MB

Презентація досвіду роботи Зощук Ольги Миколаївни, вихователя ДНЗ (ясла-садок) „Чорнобривчик” с. Безп’ятне з теми: "Розвиток  пізнавальної  сфери дітей дошкільного віку  з використанням елементів техніки піскової терапії".

                                                                      

Розвиток пізнавальної сфери.pptx
Microsoft Power Point Presentation 6.3 MB

Презентація досвіду роботи Скиби Наталії Михайлівни, інструктора з фізичного виховання, вихователя ДНЗ (ясла-садок) „Ромашка” смт. Глеваха з теми: "Нетрадиційні форми зміцнення фізичного здоров’я дітей дошкільного віку".

                                                        

Нетрадиційні форми зміцнення фізичного здоров'я дітей дошкільного віку
Нетрадиційні форми зміцнення (2).pptx
Microsoft Power Point Presentation 4.3 MB

Презентація парціальної програми гуртка "Все ми вмієм, все ми знаєм - економіку вивчаєм" вихователя ДНЗ (ясла-садок) "Казочка" смт. Гребінки Шадури Любові Миколаївни.

ВСЕ МИ ВМІЄМ, ВСЕ МИ ЗНАЄМ – ЕКОНОМІКУ В
Microsoft Power Point Presentation 122.2 KB

Презентація парціальної програми гуртка "Маленькі художники" вихователя ДНЗ (ясла-садок) "Казочка" смт. Гребінки Гурської наталії Іванівни.

Маленькі художники.ppt.pps
Microsoft Power Point Presentation 10.0 MB

Презентація парціальної програми для дітей раннього віку «Навчання читанню за методикою Глена Домана» Панчук Ольги Миколаївни, вихователя ДНЗ  (ясла-садок) „Золоті зернята” смт. Глеваха.


24.03.2015р. на базі ДНЗ (ясла-садок) "Рромашка" смт. Глеваха відбулося останнє засідання постійно діючого семінару-практикуму з мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку з теми: «Використання в навчально-виховному процесі інноваційних методів для покращення мовленнєвого розвитку дошкільників».

Присутнім було запропоновано переглянути заняття з мовленнєвого розвитку у старшій групі «Подорож  із Смішариками». 

Також учасники семінару-практикуму переглянули ряд презентацій: «Використання в навчально-виховному процесі інноваційних методів для покращення мовленнєвого розвитку дошкільників», Королік Л.Б., вихователь-методист, «Удосконалення  мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку на заняттях з фізичної культури», Скиба Н.М., інструктор з фізичного виховання, "Арт-терапія як засіб формування комунікативно-мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку», Леонович А.О., практичний психолог, «Інноваційні технології навчання читання дітей дошкільного віку», Зощук О.М. вихователь (ДНЗ «Чорнобривчик»). 

З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Презентації, Фотогалерея.

 

План та методичні рекомендації постійно діючого семінару-практикуму
план, рекомендації.docx
Microsoft Word Document 22.8 KB
Матеріали постійно діючого семінару-практикуму
Матеріали постійно діючого семінару прак
compressed file archive 128.3 KB

24.02.2015 року ваівдбулося заключне засідання дидактичної майстерні лабараторії для вихователів та музкерівників ДНЗ та НВК на базі ДНЗ (ясла-садок) "Дзвіночок" смт. Гребінки. На засіданні була розглянута тема: "Використання методу творчого проекту у дошкільному закладі, як засобу розвитку самостійної, творчої, пізнавальної активності, ініціативності та креативності дошкільників".

Під час теоретичної частини вихователь Глівінська О. М. доповіла про значення проектної діяльності для творчого розвитку дошкільників, про творчі проекти.

Під час практичної частини присутні переглянули творчо-музичний проект «Масляна походжає, всіх дітей розвеселяє» (старша група), який провела музкерівник Ковальчук Т.В., творчий проект  «Математика в світі фольклору» (середня група), який підготувала вихователь Храмичева О.П. 

 Після присутні прийняли активну участь в обговоренні побаченого. Вихователь-методист Григораш Л.М. провела з учасниками дидактичної майстерні -лаборатлрії «Мозковий штурм» - Знавці методу проекту.

З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Презентаціїї, Фотогалерея.  

План та методичні рекомендації дидактичної майстерні-лабораторії
План та методичні рекомендації.doc
Microsoft Word Document 50.5 KB
Матеріали засідання
Масляна.rar
compressed file archive 93.1 KB

 04 лютого 2015 року відбувся семінар-практикум для музкерівників ДНЗ та НВК на базі ДНЗ (ясла-садок) "Весняночка" смт. Калинівка з теми: "Розвиток відчуття ритму у дошкільників під час проведення музичних занять". Присутні переглянули музичні заняття  в середній групі  «В гості до тітоньки Музики» та в старшій групі  «Дивовижне музичне королевство" (музкерівник Мирвода О.О.).

Керівник методоб’єднання Дмітрієнко О.В. поділилася досвідом роботи з теми: "Розвиток ритмічних здібностей у дітей дошкільного віку". Музкерівник Мирвода О.О. ознайомила присутніх із Системою музично-ритмічного виховання Еміля Жак Далькроза, Карла Орфа, Золтана Кодая, Шінічі Сузукі. Вихователь-методист Мизюк О.О. розповіла про музично-ритмічні ігри та їх користь. 

З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Презентаціїї, Фотогалерея.  


План та методичні рекомендації до семінару-практикуму
План та методичні рекомендації.docx
Microsoft Word Document 21.5 KB
Матеріали семінару-практикуму
Матеріали семінару прктикуму.rar
compressed file archive 183.2 KB

16.12.2014р. у ДНЗ (ясла-садок) «Ромашка» смт. Глеваха відбувся постійно діючий семінар-практикум з мовленнєвого розвитку для вихователів ДНЗ та НВК з теми: «Розвиток зв’язного мовлення дошкільнят».

До уваги учасників семінару-практикумі педагогами ДНЗ були представлені презентації «Методика роботи з дидактичною картиною» (вихователь Кудря А.В.), «Розвиток звязного мовлення дітей – головне завдання дошкільного закладу»  (вихователь-методист Королік Л.Б.), «Вивчення віршів напам’ять з дітьми дошкільного віку» (вихователь Чернишенко Ю.А.). 

Присутніми були переглянуті відео фрагменти занять з мовленнєвого розвитку  у групі раннього віку «Допоможемо Наталці. Єкскурсія до умивальної кімнати» (вихователь Скиба Н.М.), у молодшій групі (вивчення вірша напам’ять) (вихователь   Тиндя О.А.), фрагмент  заняття у середній групі (складання розповіді за сюжетною картиною «Зима») (вихователь Кліменко О.В.), заняття з мовленнєвого розвитку, елементів навчання грамоти, підготовки руки до письма у старшій групі  «Хліб – усьому голова» (розповідь з власного досвіду) (вихователі Семенова Л.В., Крайнова Л.О.). Після чого тприсутніми було обговорено питання підготовки руки до письма та планування занять з миовленнєвого розвитку. Практичний психолог Леонович А.О. провела тест  на визначення провідної півкулі. З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Презентації, Фотогалерея. 

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План семінару-практикуму.docx
Microsoft Word Document 21.7 KB

26.11.2014 року на базі ДНЗ (ясла-садок) «Дюймовочка» Плесецької сільської  ради відбувся семінар-практикум для завідуючих та вихователів-методистів  ДНЗ з теми: "Використання ефективних форм методичної роботи як засобів оптимізації роботи з педагогічним колективом та формування у педагогів навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності". Учасниками семінару було переглянуто колективну форму методичної роботи – відкритий показ та його обговорення, індивідуальну форму методичної роботи – наставництво, фрагмент семінару-практикуму з використанням інтерактивних форм методичної роботи з теми: «Інтегрований підхід до використання дитячого фольклору як засобу розвитку звукової культури мовлення», які підготувала вихователь-методист ДНЗ Дмітрієнко О.В.  З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Презентації, Фотогалерея. 

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
план методобєднання.docx
Microsoft Word Document 22.4 KB
Матеріали семінару-практикуму
семінар практикум для методистів.rar
compressed file archive 348.0 KB

В ДНЗ (ясла-садок) "Казочка" смт. Гребінки 19.11.2014 року відбувся семінар-практикум для вихователів ДНЗ та НВК з теми: "Патріотичне виховання дітей дошкільного віку засобами народознавства".  

У ході семінару-практикуму присутні переглянули занаття з народознавства у молодшій групі " У бабусі на гостинах", вихователь Гурська Н.І., у старшій групі "Цілющі рслини", вихователь Оверченко Ю.В. Вихователь-методист Бура С.О. розкрила питання актуальності і завдань патріотичного виховання в ДНЗ. Про створення умов в дошкільнму закладі для проведення роботи з народознавства доповіла вихователь Фещенко В.В. Вихователь Шадура Л.М. розповіла про форми роботи, методи та прийоми подачі знань про традиції українського народу, ефективність їх використання.

Під час практичної частини з присутніми був провдений практикум:  «Використання фольклору в роботі з дошкільниками», після якого присутні підвели підсумки та прийняли методичні  рекомендації.

З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична скарбничка, Методичні рекомендації, Фотогалерея.

План та методичні рекомендації семінару-практикуму
План та методичні рекомендації семінару-
Microsoft Word Document 43.0 KB
Матеріали семінару-практикуму
Матеріали семінару.zip
Compressed Archive in ZIP Format 490.8 KB

24.10.2014 р. на базі ДНЗ (ясла-садок) "Ромашка" смт. Глеваха розпочав роботу постійно діючий семінар-практикум з мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку. Педагогічний колектив ДНЗ та колеги з інших закладів переглянули заняття з мовленнєвого розвитку в молодшій групі, вихователь Чернишенко Ю.А., з грамоти в старшій групі, вихователь Семенова Л.В. Присутні обмінювалися досвідом, планували теми на наступні зустрічі. З матеріалами заходу можна ознайомитись у розділах Методична діяльність (Презентації, Методична скарбничка, Методичні рекомендації), Фотогалерея.

План та методичні рекомендації постійно діючого семінару-практикуму
План та методичні рекомендації семінару-
Microsoft Word Document 22.1 KB

09.10.2014р. на базі ДНЗ (ясла-садок) "Дзвіночок" смт. Гребінки відбулося засідання дидактичної майстерні-лабораторії (ІІ рік навчання) вихователів ДНЗ та НВК з теми: "Використання в роботі педагогів дошкільних  закладів навчальних проектів, як способу організації педагогічного процесу в ДНЗ". План та рекомендації можна скачати тут. Фото у розділі Фотогалерея, конспект відкритого заходу "Фрагмент проекту "Комахи" (старша група), вихователь Ганіченко О.Ю., у розділі Методична скарбничка

План та методичні рекомендації дидактичної майстерні-лабораторії
План та метод реком.doc
Microsoft Word Document 50.0 KB

28 серпня 2014 року на базі Путрівського НВК "гімназія - ЗОШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ" відбулося засідання районного методичного об`єднання педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів району з теми: "Особливості організації роботи в ДНЗ та НВК у 2014-2015 н.р.Мета засідання: обмін досвідом щодо практичної реалізації Державного стандарту дошкільної освіти, формування основних видів компетенцій дітей дошкільного віку; психолого-педагогічного супроводу особистісного розвитку дітей дошкільного віку, формування здорового способу життя дошкільнят; створення єдиного інформативного простору дошкільної освіти. Педагогами були підготовлені презентації виступів, з ними можна ознайомитись у розділі Презентації.

План та методичні рекомендації серпневого методичного об’єднання педпрацівників ДНЗ
План та рекомендації серпневого методоб’
Microsoft Word Document 57.0 KB